LAJMI I FUNDIT:

Futsall: Gjyqtarët Besar Beqiri dhe Besart Ismajli delegohen nga UEFA për ndeshjen Poloni – Norvegji

Futsall: Gjyqtarët Besar Beqiri dhe Besart Ismajli delegohen nga UEFA për ndeshjen Poloni – Norvegji

Gjyqtarët nga Kosova, Besar Beqiri dhe Besart Ismajli janë deleguar nga UEFA për ta ndarë drejtësinë në ndeshjen e vlefshme Poloni – Norvegji.

Reklama

Ndeshja wshtw e vlefshme për para-kualifikimet e Kampionatit Evropian “Euro 2022” në futsall.

Kjo ndeshje zhvillohet më 8 mars në Lodz të Polonisë.

Dyshja Beqiri dhe Ismjali janë gjyqtarë me stemë ndërkombëtare tw FIFA-s, shkruan Zeri.info.

Besar Beqiri dhe Besart Ismajli konsiderohen ndër gjyqtarët më cilësor të futsallit kosovar.