Italia dhe Finlanda zhvillojnë ndeshjen e parë kualifikuese për Kampionatin Evropian, ‘Euro 2020’, në kuadër të Grupit J.

Takimi do të zhvillohet në Stadio Friuli në Udine, ndërsa Azzurrët janë favoritë për të arkëtuar pikë të plota nga kjo përballje.

Trajnerët Roberto Mancini dhe Markku Kanerva i kanë përgatitur formacionet e tyre për këtë takim.

Të gjitha lajmet nga Euro 2020 Të gjitha lajmet nga Euro 2020

Formacioni startues i Italisë: Donnarumma, Piccini, Chiellini (C), Biraghi, Verratti, Jorginho, Bernardeschi, Kean, Immobile, Barella, Bonucci.

Formacioni startues i Finlandës: Hradecky, Arajuuri, Granlund, Toivio, Vaisanen, Kamara, Lod, Pukki, Sparv (C), Pirinen, Hamalainen.

(Foto: Uefa.com)

/Telegrafi/