0Shares

Modeli Ford Mustang GT California Special është dizajnuar tërësisht në edicion të limituar dhe do t’i ngjasojë modelit origjinal nga viti 1968.

Së bashku me rikthimin e edicionit Bullitt, Mustang GT, i frymëzuar nga makina Steve McQueen në filmin klasik, Ford do të ofrojë edhe një version California Special.

Pakoja do të jetë e pranishme vetëm në versionet GT coupe të pajisur me ndërrues manual prej gjashtë shpejtësive.

Ford po ashtu njoftoi se vetura do të jetë e pajisur edhe me një sistem audio 1,000 watt B&O Play.

Çmimi për opsionet e reja do të bëhet i ditur gjatë kësaj vere. /kp/Telegrafi/

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)