Ministrja e Mbrojtjes së Shqipërisë, Olta Xhaçka bërë të ditur se Forcat Speciale Shqiptare janë rikthyer në Afganistan dhe po ndihmojnë në trajnimin e komandove Afgane.

“Forcat Speciale shqiptare rikthehen pas 6 vitesh në Afganistan! Po e tregojnë veten sa specialë janë duke trajnuar Komandot afgane në misionin Resolute Support Mission. #KrenariPërFA”, shkruan Xhaçka në Facebook. /Telegrafi/