LAJMI I FUNDIT:

Forca shëruese e maceve: Ja se çfarë shëron ky adhurues shtëpiak!

Forca shëruese e maceve: Ja se çfarë shëron ky adhurues shtëpiak!

Ata të cilët kanë mace në shtëpi janë shumë të lumtur

Macet janë një ndër kafshët e fuqishme. Besohet se mbajtja e një mace në duar, qoftë edhe për disa minuta, me përkëdhelje të butë mund të përmirësojë ndjeshëm gjendjen shpirtërore të një individi.

Shumë hulumtime theksojnë që mund të shërojë shumë sëmundje të ndryshme te njerëzit, transmeton Telegrafi.

Këto janë forcat shëruese të maceve:

– Kur gërhet, macja lëshon vibracione të cilat qetësojnë dukshëm trurin e njeriut.

– Njerëzit të cilët kanë mace në shtëpi kanë 40% më pak shanse që të sëmuren nga sulmi në zemër.

– Kur dëgjoni se si macja gërhet, tensioni i gjakut automatikisht ju rregullohet.

– Vibracionet të cilat shkakton gërhitja mund të shërojnë muskulin e lënduar te njerëzit.

Interesante, por këto studime kanë treguar se miqtë tanë të familjes na japin më shumë se vetëm një mbështetje emocionale.

Për dallim nga qentë të cilëve duhet dhënë dashuri të vazhdueshme dhe vëmendje nga pronari i tyre, macet japin përshtypjen e fuqishme se janë të pavarura, duke marrë apo zgjedhur se kur ato kërkojnë apo dëshirojnë të japin dashuri.

Macet kalojnë orë të tëra duke u kujdesur për veten, dhe duke e mbajtur pastërtinë tyre.

Në fushëbetejë, macet paraqesin agresion nëse ka ndonjë kërcënim për territorin e tyre, duke e ngritur leshin në shpinën e tyre për tu dukur më të frikshme për kafshët e tjera. /Telegrafi/


Në trend Stil

Më shumë
Në këtë qytet të gjithë banorët jetojnë në vetëm një pallat me 196 banesa

Në këtë qytet të gjithë banorët jetojnë në vetëm një pallat me 196 banesa

Stil
Si ta vononi ejakulimin dhe të keni seks të mahnitshëm

Si ta vononi ejakulimin dhe të keni seks të mahnitshëm

Intimitet dhe Pasion
Do të habiteni shumë kur të mësoni se çfarë vërtet do të thotë kur ju kruhet shuplaka e majtë apo e djathtë

Do të habiteni shumë kur të mësoni se çfarë vërtet do të thotë kur ju kruhet shuplaka e majtë apo e djathtë

Lifestyle
Gjëegjëza të vështira të cilat vetëm mendjet më të ndritura mund t’i zgjidhin

Gjëegjëza të vështira të cilat vetëm mendjet më të ndritura mund t’i zgjidhin

Lifestyle
Kjo është mënyra më e mirë për të masazhuar skalpin për flokë të shëndoshë, eksperti jep paralajmërimin për furçat virale

Kjo është mënyra më e mirë për të masazhuar skalpin për flokë të shëndoshë, eksperti jep paralajmërimin për furçat virale

Stil
Danubi, lumi më spektakular në Evropë (Video)

Danubi, lumi më spektakular në Evropë (Video)

Çfarë të vizitosh
Kalo në kategori