LAJMI I FUNDIT:

Flokët brenda veshjeve, tendenca e re: Dukuni si një ikonë e vërtetë mode

Flokët brenda veshjeve, tendenca e re: Dukuni si një ikonë e vërtetë mode

Ide të thjeshta dhe elegante

Mbase harron t’i sistemosh flokët para se të dalësh, mbase po ndjek trendin e fshehjes së gjatësisë, cilado qoftë arsyeja, ky gjest i vogël po kujdeset për flokët tuaj


Kur temperaturat bien, na vjen natyrshëm të mblidhemi sa më shumë dhe flokët sidomos kur janë të gjatë (poshtë supeve) vijnë në ndihmë.

Ai që nisi si trend në 2010-ën prej Phoebe Philo me fotot për Vogue France dhe më tej zaptoi sfilatat e Céline, u rikthye sërish në javën e modës në New York.

Por përtej rolit të rëndësishëm në sugjerimet e fundit të modës, kjo mënyrë e ndërthurjes së flokëve me veshjen, qenka e rëndësishme për t’i mbajtur flokët të shëndetshëm.

Ekspertët thonë se futja e flokëve në pallto, bluzë apo çfarëdo veshje tjetër, ndihmon në ruajtjen e tyre nga fërkimi, i cili është një nga faktorët më të rëndësishëm në këputjen e flokut. Gjithashtu, ndalon elektrizimin e flokëve dhe krijimin e majave dyshe, që është aq e vështirë t’i riparosh.

Herë tjetër, kur del jashtë në një ditë të ftohtë ose me shi, ndiqe këtë metodë të thjesht për të mbrojtur flokët.

Në trend Femra

Më shumë
Thonë se nuk ka grua më të bukur se ajo në planet: Bën seks katër herë në ditë

Thonë se nuk ka grua më të bukur se ajo në planet: Bën seks katër herë në ditë

Kujdesi për lëkurën dhe trupin
Në prill, nuancat e pazakonta të flokëve janë në trend! Dominojnë tri ngjyra, xhufkat dhe një model flokësh

Në prill, nuancat e pazakonta të flokëve janë në trend! Dominojnë tri ngjyra, xhufkat dhe një model flokësh

Flokë dhe stil
Meghan Markle është shfaqur e veshur si një princeshë e vërtetë dhe askush nuk ka për çfarë t’i bëjë vërejtje

Meghan Markle është shfaqur e veshur si një princeshë e vërtetë dhe askush nuk ka për çfarë t’i bëjë vërejtje

Moda
‘Bronde Bob’ e Hailey Bieber është prerja perfekte e pranverës

‘Bronde Bob’ e Hailey Bieber është prerja perfekte e pranverës

Flokë dhe stil
Si të kombinojmë ngjyrat

Si të kombinojmë ngjyrat

Keshilla Modë
Estetistja Simoneta Bajrami po zhvillon trende të reja - ajo tregon se me ardhjen e pranverës janë shtuar kërkesat për trajtimet estetike

Estetistja Simoneta Bajrami po zhvillon trende të reja - ajo tregon se me ardhjen e pranverës janë shtuar kërkesat për trajtimet estetike

Estetikë
Kalo në kategori