LAJMI I FUNDIT:

Flet Besnik Krasniqi para ndeshjes, Prishtina – Inter: Nëse dalim në lojën tonë, nuk mund të na ndalin

Flet Besnik Krasniqi para ndeshjes, Prishtina – Inter: Nëse dalim në lojën tonë, nuk mund të na ndalin

Mbrojtësi i djathtë, Besnik Krasniqi, ka folur për ndeshje ndaj Inter d’Escaldes, që është finale për fazën preliminare në Ligën e Kampionëve.   

Prishtina ka mbajtur seancën e fundit stërvitore në “Elbasan Arena”, duke mbyllur përgatitjet për ndeshjen e nesërme ndaj Inter d’Escaldes që zhvillohet nga ora 20:00.


“E përfunduam edhe seancën e fundit stërvitore para ndeshjes shumë të rëndësishme që kemi nesër”.

“Edhe pse nuk e njohim shumë kundërshtarin, ne do të hyjmë në këtë përballje që te shfaqim lojën tonë. Jemi mjaft shumë të motivuar, të japim maksimumin, të fitojmë këtë sfidë dhe të kalojmë tutje”.

“Jemi të vetëdijshëm që nuk ka ndeshje të  lehtë dhe as nesër nuk do të jetë lehtë, por nëse dalim në lojën tonë, jam shumë optimist që do të kalojmë tutje”.

Prishtina ndeshjen e parë e ka fituar me rezultat 2-0 ndaj Folgores. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Barcelona kontakton ish-yllin e tyre i cili ështe ende aktiv në futboll, për t’u bërë asistent i Flickut

Barcelona kontakton ish-yllin e tyre i cili ështe ende aktiv në futboll, për t’u bërë asistent i Flickut

La Liga
Real Madridi do të nënshkruajë këtë verë me sulmuesin që shënoi 18 gola për vetëm 1.5 milionë euro

Real Madridi do të nënshkruajë këtë verë me sulmuesin që shënoi 18 gola për vetëm 1.5 milionë euro

La Liga
Eksod te Bayern Munichu këtë verë – largohen shtatë futbollistë, vlera e të cilëve llogaritet 340 milionë euro

Eksod te Bayern Munichu këtë verë – largohen shtatë futbollistë, vlera e të cilëve llogaritet 340 milionë euro

Bundesliga
Man City është gati të shesë një nga blerjet e tyre më të mëdha në histori vetëm një vit pasi e solli atë në Etihad

Man City është gati të shesë një nga blerjet e tyre më të mëdha në histori vetëm një vit pasi e solli atë në Etihad

Premier League
Hansi Flick dëshiron ta bëjë yllin e Leverkusenit blerjen e parë te Barcelona

Hansi Flick dëshiron ta bëjë yllin e Leverkusenit blerjen e parë te Barcelona

La Liga

"Nuk do të toleroj dikë që të përdorë emrin tim" - Ter Stegen shpërthen dhe mohon të ketë folur me Laportan për Xavin

La Liga
Kalo në kategori