LAJMI I FUNDIT:

Flamuri ukrainas valon në majën e kullës së telekomunikimit në Krime

Flamuri ukrainas valon në majën e kullës së telekomunikimit në Krime

Në rrjetet sociale është shfaqur një video amatore, që tregon sesi flamuri ukrainas valon në majën e një antene në Krimenë që Rusia e aneksoi nga Ukraina në vitin 2014.

Reklama

Flamuri ukrainas valoi në antenën e një kulle të telekomunikimit në afërsi të fshatit Hrushivka, rreth 18 kilometra në veri të qytetit Sudak në Krimenë e okupuar nga Rusët.

Madje edhe pas nëntë viteve që kur Krimea e aneksua nga rusët, ka prej atyre ukrainasve që akoma janë të gatshëm të rrezikojnë jetën duke demonstruar patriotizmin.

Në anën tjetër, presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky është zotuar se do të rikthejnë çdo pëllëmbë të territorit të Ukrainë që disa prej tyre tashmë janë nën kontrollin e rusëve.

E një lëvizje e tillë e ukrainasve, pra idenë e rikthimit të Krimesë, ekspertët perëndimorë e shohin me një dozë skepticizmi, për faktin se do të kishte shumë viktima. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Kubanezët luftojnë në anën e rusëve në Ukrainë, u është premtuar shtetësia dhe 5 dollarë në dorë dhe pagë mujore prej 2.545

Kubanezët luftojnë në anën e rusëve në Ukrainë, u është premtuar shtetësia dhe 5 dollarë në dorë dhe pagë mujore prej 2.545

Evropa
Rusia kreu sulmin më të madh me dron në Kiev që nga fillimi i agresionit, ukrainasit pretendojnë se kanë rrëzuar 52 nga 54 fluturaket pa pilot

Rusia kreu sulmin më të madh me dron në Kiev që nga fillimi i agresionit, ukrainasit pretendojnë se kanë rrëzuar 52 nga 54 fluturaket pa pilot

Evropa
Analistja amerikane: Vuçiq në hapat e Putinit, po e mashtron Perëndimin

Analistja amerikane: Vuçiq në hapat e Putinit, po e mashtron Perëndimin

Serbia
Detektuan nga një distancë praninë ushtarëve rusë pranë Bakhmutit, ushtria e Ukrainës vihet menjëherë në veprim

Detektuan nga një distancë praninë ushtarëve rusë pranë Bakhmutit, ushtria e Ukrainës vihet menjëherë në veprim

Evropa
Momenti kur ushtari rus i dorëzohet forcave të Ukrainës

Momenti kur ushtari rus i dorëzohet forcave të Ukrainës

Evropa
Votimi pritet të jetë më i shpejtë në balotazh në Turqi

Votimi pritet të jetë më i shpejtë në balotazh në Turqi

Turqia
Kalo në kategori