LAJMI I FUNDIT:

Fituesja e lotarisë në Skoci e dëbon burrin e saj pasi ai e shihte vetëm si “makinë parash”

Fituesja e lotarisë në Skoci e dëbon burrin e saj pasi ai e shihte vetëm si “makinë parash”

Një fituese e lotarisë e cila fitoi 148 milionë paund (mbi 55 milionë euro), e ka dëbuar burrin e saj i cili e kishte përdorur atë “si një makinë parash”.

Gillian Bayford u martua me Brian Deans pesë vjet më parë, por që atëherë bashkëshorti i saj ka shpenzuar para vetëm në vetura të shtrenjta, ora, dhe udhëtime me miqtë, duke mos i kushtuar asaj aspak vëmendje.


Thuhet se 51 vjeçarja i dha burrit të saj pagë mujore, por ai vazhdoi të kërkonte më shumë derisa ajo përfundimisht e dëboi nga shtëpia e saj në Skoci, përcjell Telegrafi.

Një burim i mediave të huaja, tha se “Brian e pa Gillian si makinë parash, asgjë më shumë, ndërsa ajo vazhdonte t’i ofronte para që martesa të funksiononte”.

Përfundimsht, Gillian mbeti “e shkatërruar” duke shpenzuar gjithnjë e më shumë para për të mbuluar shijet e shtrenjta të burrit të saj, vetëm që të mos prishej martesa. Çifti ka edhe një vajzë të vogël së bashku, Emile.

Gillian ka treguar edhe se nuk flet më me familjarët e saj, pasi megjithëse paratë supozohej t’i bënin të gjithë të lumtur, gjithçka përfundoi me ndarje duke i bërë “kërkues dhe lakmitarë”. /Telegrafi/

Në trend Fun

Më shumë
Të gjithë po qeshin me një vendkalim për këmbësorë në Serbi

Të gjithë po qeshin me një vendkalim për këmbësorë në Serbi

Fun
Mjeshtri sapo kishte mbaruar një punë të madhe, por gjithçka i shkoi dëm shkaku i qenit

Mjeshtri sapo kishte mbaruar një punë të madhe, por gjithçka i shkoi dëm shkaku i qenit

Fun
Në vend të shpejtësisë së pestë e futi ndërruesin në të tretën, pakujdesia i kushtoi shoferit në SHBA mbi 40 mijë dollarë

Në vend të shpejtësisë së pestë e futi ndërruesin në të tretën, pakujdesia i kushtoi shoferit në SHBA mbi 40 mijë dollarë

Fun
Pronari sulmohet nga çita e mbajtur në shtëpi, reagojnë përdoruesit e rrjeteve sociale

Pronari sulmohet nga çita e mbajtur në shtëpi, reagojnë përdoruesit e rrjeteve sociale

Fun
Ka ngrënë 100 kilogramë dredhëza: Gjithçka filmoi, por shkaku i një detaji shumëkush nuk po i beson

Ka ngrënë 100 kilogramë dredhëza: Gjithçka filmoi, por shkaku i një detaji shumëkush nuk po i beson

Fun
Delfini hidhet jashtë pishinë gjatë performancës - publiku i erdhi menjëherë në ndihmë

Delfini hidhet jashtë pishinë gjatë performancës - publiku i erdhi menjëherë në ndihmë

Fun
Kalo në kategori