LAJMI I FUNDIT:

Fitore e lehtë për Pejën, Dardan Berisha kthehet me spektakël

Fitore e lehtë për Pejën, Dardan Berisha kthehet me spektakël

Peja ka shënuar fitore ndaj Ibër Rozhajës në kuadër të Ligës Ballkanike me rezultat 94:80.

Verdhezinjtë kanë dominuar nga fillimi deri në fund, duke shënuar fitore të merituar.

Palestra ishte e mbushur me tifozë pejanë dhe atmosfera ishte e jashtëzakonshme për rikthimin e Dardan Berishës dhe Arti Hajdarit në ‘Karagaçi’.

Vendasit e nisën shumë mirë ndeshjen duke e fituar çerekun e parë 31:14, derisa më të mirë ishin në edhe në periudhën e dytë që e fituan 24:13, duke shkuar në pushim me rezultat 55:27. Sidoqoftë, pejanët kishin një rënie në periodën e tretë dhe këtë e shfrytëzuan mysafirët që e fituan këtë pjesë 18:31. Dhjetëminutëshi i fundit ishte më i barabartë 21:22, derisa Peja fitoi në fund me rezultat 94:80.

Dardan Berisha u rikthye te Peja me 23 pikë, derisa Henrik Sirkoi kishte 22 pikë dhe 11 kërcime, kurse te mysafirët u dalluan Nemanja Gavraniq me 26 pikë dhe Nemanja Simoviq me 25.

Peja tani ka tri fitore dhe tri humbje në Ligën Ballkanike, ndërsa Ibër Rozhaja tri fitore dhe dy humbje.


Në trend Sport

Më shumë
Nuk ka bindur me paraqitjet e tij, Ancelotti i thotë 20-vjeçarit të largohet nga Real Madridi

Nuk ka bindur me paraqitjet e tij, Ancelotti i thotë 20-vjeçarit të largohet nga Real Madridi

La Liga
Deco takohet me agjenten e Haaland – sipas ekspertit të transferimeve marrëveshja nuk është e pamundur

Deco takohet me agjenten e Haaland – sipas ekspertit të transferimeve marrëveshja nuk është e pamundur

La Liga
Guardiola është fans i madh i tij – Man City rivalizon Arsenalin për yllin që kushton 100 milionë euro

Guardiola është fans i madh i tij – Man City rivalizon Arsenalin për yllin që kushton 100 milionë euro

Premier League
Njëri prej top yjeve është shndërruar në një makth për Chelsean - as Pochettino nuk e di çfarë të bëjë

Njëri prej top yjeve është shndërruar në një makth për Chelsean - as Pochettino nuk e di çfarë të bëjë

Premier League

"Shihemi sërish Arda" - Real Madridi ka gjetur destinacionin perfekt për huazimin e Guler

La Liga
Si duket paga e një futbollistit të nivelit elitar - Gerard Pique e ka publikuar pasqyrën financiare

Si duket paga e një futbollistit të nivelit elitar - Gerard Pique e ka publikuar pasqyrën financiare

La Liga
Kalo në kategori