Një burrë që po filmonte nga ajri me dron ka arritur ta regjistroj një pamje të pazakontë – një krokodil shtatë metra të gjatë në ujërat e njelmëta, që mund të konsiderohet si krokodili më i madh që ndonjëherë është filmuar.

David Brockëell ishte në përfundim të montimit të videos pasi kishte filmuar nga ajri me dron, por gjatë procesit vërejti diçka të pazakontë – aty pa se ishte një krokodil gjigant në rërë, transmeton Telegrafi.

Gjatë një interviste dhënë Daily Mail Australia, Brockwell, tha se dukej si një krokodil në ujërat e njelmëta. E pas matjeve që i ka bërë është konstatuar se kjo krijesë ishte shtatë metra e gjashtë dhe afro dy metra e gjerë.

Megjithatë banorët e zonës nuk i besuan versionit dhe pamjeve të tij, pasi që sipas tyre ngjanin më shumë me shkurre. Por, nëse konstatohet vërtetë që është krokodil do të jetë më i madhi që ndonjëherë është filmuar në ujërat e njelmët. /Telegrafi/