LAJMI I FUNDIT:

Filluan të dorëzohen kur e kuptuan se janë rrethuar nga ukrainasit, rusët hidhen “gabimisht” në erë nga artileria e tyre

Filluan të dorëzohen kur e kuptuan se janë rrethuar nga ukrainasit, rusët hidhen “gabimisht” në erë nga artileria e tyre

Ushtria ukrainase dhe ajo ruse kanë zhvilluar një betejë të ashpër në Andriivka.

Reklama

Në një moment ukrainasit arritën të rrethojnë rusët, dhe kur e kuptuan se nuk kanë nga “t’ia mbajnë” – dorëzohen, transmeton Telegrafi.

Derisa rusët kishin hedhur armët dhe po dorëzoheshin, artileria ruse i hodhi në erë – duke menduar se janë ukrainas.

Gjendet në Ukrainë trupi i pajetë i ish-ushtarit të zhdukur britanik
Lexo po ashtu Gjendet në Ukrainë trupi i pajetë i ish-ushtarit të zhdukur britanik

Kjo ndodhi për faktin se në po atë pozicion gjendeshin edhe ukrainasit, dhe artileria ruse nuk ishte në dijeni se trupat e saj po dorëzoheshin.

Në pamjet e filmuara nga ajri, shfaqet momenti kur ushtarët rusë hidhen në erë nga artileria që i godet direkt derisa ata po dorëzoheshin.

Ndryshe kjo nuk është hera e parë që rusët godasin trupat e tyre – duke menduar se janë ukrainas, dëshmi tjetër e mos koordinimit të operacioneve ushtarake në terren. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Polonia nuk do t’i dërgojë më armë Ukrainës, reagon Pentagoni

Polonia nuk do t’i dërgojë më armë Ukrainës, reagon Pentagoni

Amerika
Shefi i NATO-s thotë se dobësimi i Rusisë mund t'i lejojë SHBA-së të intensifikojë përpjekjet për t'iu kundërvënë Kinës

Shefi i NATO-s thotë se dobësimi i Rusisë mund t'i lejojë SHBA-së të intensifikojë përpjekjet për t'iu kundërvënë Kinës

Botë
'Serbia nuk ndahet nga Rusia', kësaj radhe pjesë e listës së vendeve mike për shkëmbime financiare

'Serbia nuk ndahet nga Rusia', kësaj radhe pjesë e listës së vendeve mike për shkëmbime financiare

Serbia
Erdogan: Nuk jam dakord me qasjen negative ndaj Putinit

Erdogan: Nuk jam dakord me qasjen negative ndaj Putinit

Turqia
E konfirmojnë ukrainasit: Ne qëndrojmë prapa shpërthimeve të sotme në Krime

E konfirmojnë ukrainasit: Ne qëndrojmë prapa shpërthimeve të sotme në Krime

Evropa
Mjekët kroatë i hoqën gruas 73-vjeçare një tiroid gati dy kilogramë

Mjekët kroatë i hoqën gruas 73-vjeçare një tiroid gati dy kilogramë

Kroacia
Kalo në kategori