Justin Bieber u ndalua të blente makina nga Ferrari për shkak të keqpërdorimit të tyre.

Por, këngëtari i muzikës pop nuk i ka kushtuar shumë rëndësi. Madje ai tashmë i ka vënë sytë te një tjetër markë italiane.

Por këtë herë nuk do të lidhej me makinat, por me motoçikletat.

Vespa, marka ikonë italiane, nuk ka dashur të humbasë rastin që ta ketë artistin e njohur në premierën e një prej produkteve të saj.

Bieber kishte shumë për të bërë në zhvillimin e skuterit të ri. Ylli ka kontribuar në dizajnimin e automjetit, me ngjyrë të bardhë.

Ferrari ia ndalon Justin Bieberit t'i blejë makinat e tyre Ferrari ia ndalon Justin Bieberit t'i blejë makinat e tyre

Ky bashkëpunim do të mbështeste pasionin e këngëtarit kanadeze për Vespan. Në komunikatën e bërë nga kompania, ai ka deklaruar se prej vitesh është adhurues i këtij lloji të skuterit.

Justin Bieber (Foto: Twitter)

“Unë e dua Vespan dhe bashkëpunimi me një markë të tillë klasike është i mrekullueshëm. Të jesh në gjendje të shpreh veten, qoftë përmes artit, muzikës, imazheve apo estetikës, të jesh në gjendje të krijosh diçka nga asgjëja, është pjesë e imja. Në fund të fundit, çështja krijimi dhe dizajnimi është gjithmonë të vendosësh një rrotullim unik mbi gjërat”, shpjegoi Bieber për këtë bashkëpunim të fundit.

Ai madje kujtoi momentin kur hipi për herë të parë në një skuter Vespa: “Hera e parë që hipa në një Vespa ishte diku në Evropë, ndoshta Londër ose Paris. Më kujtohet vetëm që pashë një Vespa dhe thashë: “Dua të ngas një nga ato”. /Telegrafi/

Justin Bieber (Foto: Twitter)