LAJMI I FUNDIT:

Femrat që tundin vithet dhe shalakaten? A bëjnë ato me shumë aksione në krevat?

Femrat që tundin vithet dhe shalakaten? A bëjnë ato me shumë aksione në krevat?
Reklama

Nuk vlen vetëm ajo rregulla që femrës i nevojitet seks i rregullt për të qenë e buzëqeshur. Mirëpo, ekzistojnë karakteristika dhe sjellje të caktuara, të cilat do t’i vëreni te pjesëtaret e gjinisë së bukur, të cilave u mungon “pak aksion”.

Vetëm vëzhgoni pak më me kujdes, transmeton Telegrafi.


Para së gjithash, femra, së cilës i mungon aksioni në krevat, vazhdimisht është në humor të keq. Është nervoze, idhnake, dhe, natyrisht çdo gjë i pengon.

Pos kësaj, femrat e tilla zakonisht ecin të shtangura.

Derisa femra me jetën e kënaqshme seksuale tundin vithet dhe sillen derisa kalojnë pranë jush, të tjerat ecin drejt dhe do të duken sikur kanë përpirë bishtin e fshesës.

Prandaj, femrave të cilave u mungon seksi duken më të moshuara se ato të cilat vërtet janë të plotësuara.

Ato shpesh kanë probleme me gjumin, dhe nuk tajitin mjaftueshëm hormonin e lumturisë, endorfinën, prandaj janë shumë nervoze dhe të gatshme vetëm për grindje.

Femrat të cilat kanë më pak seks vuajnë nga lodhja kronike.

Nëse nuk keni mjaftueshëm seks, më pak do të tajitni kolagjen, i cili ndihmon në mirëmbajtjen e lëkurës. Nëse nuk tajitet ky hormon, është mundësia e madhe nga plakja e hershme e lëkurës.

Femrave të cilave u mungon seksi do të kenë më shumë puçrra dhe akne, sepse ato i shkakton mungesa e progesteronit, i cili prodhohet gjatë seksit.

Nëse nuk kanë mjaftueshëm seks, femrat shpesh sillen në mënyrë armiqësore ndaj personave të tjerë.

Gjithashtu, nëse nuk keni marrëdhënie të mjaftueshme seksuale mundësia më e madhe është që të keni rezistencë të dobët ndaj dhembjeve.

Mungesa e seksit mund të shkaktojë dobësim të imunitetit. Seksi ndikon në qarkullimin e gjakut, prandaj vetvetiu edhe në punë të mirë të trurit.

Femrat të cilat nuk kanë mjaft seks humbin vetëbesimin dhe vazhdimisht janë të pakënaqura me dukjen e tyre. /Telegrafi/

Në trend Stil

Më shumë
Duke përdorur këta përbërës natyralë, bimët në shtëpinë tuaj do të rriten më shpejt

Duke përdorur këta përbërës natyralë, bimët në shtëpinë tuaj do të rriten më shpejt

Lule
Testi i pjekurisë mendore: E shihni fillimisht ujkun apo qengjin?

Testi i pjekurisë mendore: E shihni fillimisht ujkun apo qengjin?

Stil
Hëna e plotë te Binjakët: Zbulo se ç’do të ndodhë me shenjën tënde

Hëna e plotë te Binjakët: Zbulo se ç’do të ndodhë me shenjën tënde

Astrologji
Tri ngjyra do të dominojnë në vitin 2024 për mirëqenien në shtëpinë tuaj

Tri ngjyra do të dominojnë në vitin 2024 për mirëqenien në shtëpinë tuaj

Këshilla dhe ide
Pastron mirë dritaret, do t'i bëjë të shkëlqejnë: Nuk është as uthull, as sodë buke

Pastron mirë dritaret, do t'i bëjë të shkëlqejnë: Nuk është as uthull, as sodë buke

Bëje vet
Bima e shtëpisë që mirëmbahet më lehtë: Ujitet një herë në dhjetë ditë dhe mund të zgjasë me dekada

Bima e shtëpisë që mirëmbahet më lehtë: Ujitet një herë në dhjetë ditë dhe mund të zgjasë me dekada

Lule
Kalo në kategori