Pasi Addison Rae bëri debutimin e saj në Met Gala të hënën mbrëma me një fustan të kuq nga marka Gucci, shumë fansa pyesnin veten nëse ajo kishte marrë hua fustanin që Kourtney Kardashian kishte veshur për Krishtlindje në vitin 2019 .

Ndërsa stilet e mikeshave të famshëm janë, në fakt, veshje të ndryshme, të dyja vijnë nga i njëjti koleksion, Tom Ford për Gucci në vitin 2003.

Dhe meqenëse fustani festiv i Kardashian përmbante të njëjtin fund dhe korse si ai i Rae, pa shiritat, është e lehtë të kuptohet pse përdoruesit e Twitter supozuan se ylli i TikTok kishte huazuar fustanin nga shoqja e saj.

Dikush shkroi, “Addison Rae vërtet u shfaq në versionin e lirë të veshjes së festës së Krishtlindjeve të Kourtney Kardashian”, ndërsa një tjetër pyeti, “Pse e veshën Addison Rae me fustanin e Krishtlindjeve të Kourtney Kardashian sikur njerëzit nuk do ta vinin re?”.

Dukjet më të mira në 'after party' të Met Gala 2021 Dukjet më të mira në 'after party' të Met Gala 2021

Edhe pse ajo ende nuk i është drejtuar drejtpërdrejt krahasimeve me Kardashian, Rae dukej se kishte pasur disa muza në mendje për fustanin në Met Gala. Ajo ndau disa fustane të përafërt me fansat para ngjarjes, përfshirë Marilyn Monroe, Cameron Diaz, Julia Roberts dhe Britney Spears të veshura me fustane të kuq.

Stilistja Law Roach ndau gjithashtu imazhe të kombinimit, së bashku me fotot e fustanit në pistë në vitin 2003.

View this post on Instagram

A post shared by Law Roach (@luxurylaw)

Sigurisht që nuk është hera e parë që Rae, 20 vjeç dhe Kardashian, 42 vjeç, kanë veshur veshje pothuajse identike; ato pëlqejnë shumë të vishen pothuajse njësoj, si një mënyrë për të treguar edhe më shumë se sa shoqe të mira janë.

Kourtney Kardashian dhe Addison shkëlqejnë me veshje identike Kourtney Kardashian dhe Addison shkëlqejnë me veshje identike

Paraqitja e Rae në Met Gala vjen pasi gjithnjë e më shumë yje të rrjeteve sociale zënë vend në listën e të ftuarve. /Telegrafi/

View this post on Instagram

A post shared by Addison Rae (@addisonraee)