LAJMI I FUNDIT:

Eksperienca e vozitjes me makinën e rrallë Ferrari Testarossa (Foto)

Eksperienca e vozitjes me makinën e rrallë Ferrari Testarossa (Foto)

Matt Fara që është entuziast dhe njohës i mirë i makinave të rralla, ka treguar eksperiencën e vozitjes së njërit nga modelet më të mira të viteve të 80-ta.

Reklama

Ai e ka treguar nga afër dhe voziti një Testarossa, që është një nga modelet më të rralla të prodhuesit italian Ferrari, transmeton Telegrafi.

Vetura me 4.9-litra, që ishte njëra nga super-makinat më të veçanta të kohës, ende ka fuqinë e dikurshme edhe pse është prodhuar para shumë viteve.

Ky model është kërkuar të kthehet sërish në prodhim, meqenëse nuk ka asnjë të tillë në treg, derisa kërkesat për të janë të mëdha. /Telegrafi/