LAJMI I FUNDIT:

Ballkani

Info

Ballkani është klub profesionist i futbollit i bazuar në Suharekë, Kosovë dhe i themeluar në vitin 1947.

Reklama

Klubi aktualisht luan në nivelin më të lartë të futbollit të Kosovës.


Infantino me një telegram urimi uron Ballkanin për titullin e kampionit

Infantino me një telegram urimi uron Ballkanin për titullin e kampionit

Superliga
Skuadrat që garojnë në Superligën e Kosovës për edicionin 2023/24

Skuadrat që garojnë në Superligën e Kosovës për edicionin 2023/24

Superliga
Ballkani kurorëzohet me titullin e kampionit – pamje nga festa

Ballkani kurorëzohet me titullin e kampionit – pamje nga festa

Superliga
Barazojnë Gjilani e Ballkani, fiton Drita

Barazojnë Gjilani e Ballkani, fiton Drita

Superliga
Gjilani luan me Ballkanin në Suharekë, formacionet zyrtare

Gjilani luan me Ballkanin në Suharekë, formacionet zyrtare

Superliga
Xhiro e fundit në Superligë, luhet për pozitën e barazhit dhe vendin e katërt

Xhiro e fundit në Superligë, luhet për pozitën e barazhit dhe vendin e katërt

Superliga
Ballkani konfirmon se ndeshjen ndaj Gjilanit e zhvillon në Suharekë

Ballkani konfirmon se ndeshjen ndaj Gjilanit e zhvillon në Suharekë

Superliga
Edvin Kuc më i miri i xhiros së 35-të në Albi Mall Superligë

Edvin Kuc më i miri i xhiros së 35-të në Albi Mall Superligë

Superliga
Ilir Daja: Vështirë ta mbrosh titullin, por djemtë e meritojnë këtë sukses

Ilir Daja: Vështirë ta mbrosh titullin, por djemtë e meritojnë këtë sukses

Superliga
Ballkani, kampion i Kosovës për herë të dytë me radhë

Ballkani, kampion i Kosovës për herë të dytë me radhë

Superliga
Ballkani luan për pikët e ‘titullit’ ndaj Ferizajt, formacionet zyrtare

Ballkani luan për pikët e ‘titullit’ ndaj Ferizajt, formacionet zyrtare

Superliga
Xhiro vendimtare në Superligë, luhet për titullin, Evropën dhe mbijetesën 

Xhiro vendimtare në Superligë, luhet për titullin, Evropën dhe mbijetesën 

Superliga
Nëntë klube licencohen për garat evropiane, tri klube nuk e kalojnë procesin e licencimit

Nëntë klube licencohen për garat evropiane, tri klube nuk e kalojnë procesin e licencimit

Sport vendor
Batatina i kënaqur me paraqitjen e lojtarëve të tij ndaj Ballkanit

Batatina i kënaqur me paraqitjen e lojtarëve të tij ndaj Ballkanit

Superliga
Daja me kërkesë interesante për lojtarët e Ballkanit pas rikthimit si lider

Daja me kërkesë interesante për lojtarët e Ballkanit pas rikthimit si lider

Superliga
Ballkani fiton minimalisht ndaj Llapit dhe rikthehet në krye të tabelës

Ballkani fiton minimalisht ndaj Llapit dhe rikthehet në krye të tabelës

Superliga
Ballkani dhe Llapi luajnë për fitore, formacionet zyrtare

Ballkani dhe Llapi luajnë për fitore, formacionet zyrtare

Superliga
Orari për tre xhirot e fundit në Albi Mall Superligë, të gjitha ndeshjet luhen në të njëjtën kohë dhe të njëjtën ditë

Orari për tre xhirot e fundit në Albi Mall Superligë, të gjitha ndeshjet luhen në të njëjtën kohë dhe të njëjtën ditë

Superliga
Vendimtar në fitoren e Ballkanit, Dellova më i miri i xhiros së 33-të

Vendimtar në fitoren e Ballkanit, Dellova më i miri i xhiros së 33-të

Superliga
Trajneri i Dritës e quan të pamerituar humbjen nga Ballkani

Trajneri i Dritës e quan të pamerituar humbjen nga Ballkani

Superliga
Daja i lumtur me fitoren e Ballkanit në derbin ndaj Dritës

Daja i lumtur me fitoren e Ballkanit në derbin ndaj Dritës

Superliga
Ballkani mposht Dritën në Gjilan – lufta për titull sa shkon e bëhet më interesant

Ballkani mposht Dritën në Gjilan – lufta për titull sa shkon e bëhet më interesant

Superliga
Drita dhe Ballkani takohen në ndeshjen kryesore të sezonit, formacionet zyrtare

Drita dhe Ballkani takohen në ndeshjen kryesore të sezonit, formacionet zyrtare

Superliga
Drita dhe Ballkani zhvillojnë ndeshjen e sezonit në Gjilan

Drita dhe Ballkani zhvillojnë ndeshjen e sezonit në Gjilan

Superliga

Klubi u themelua në vitin 1947 me emrin Rinia nga disa atletë, qëllimi i të cilave ishte të merrnin pjesë në gara të ndryshme dhe turne të organizuara në atë kohë.

Në vitin 1952, klubi nuk u regjistrua zyrtarisht dhe atë vit filloi aktivitetet e saj të organizuar dhe mori pjesë në gara të rregullta.

Në vitin 1965, ai ndërroi emrin nga Rinia në Ballkan.

Rezultatet e Ballkanit ishin të shumta. Ishte anëtare e Lidhjes së Parë të Kosovës, në vitet 1973-74 dhe pastaj që nga fillimi i viteve 1977-78.

Deri në vitin 2000 ishte anëtar i elitës. Ballkani pas shumë vitesh mungesë në Superligë u kthye në vitin 2018.