0Shares

Haxhi ‘Robin’ Krasniqi ka vazhduar t’i mbajë të informuar fansat e tij për llojet e ushtrimeve që i praktikon.

Në një video të publikuar në rrjetet sociale, ai shihet duke u stërvitur në ujë – stërvitje që janë aplikuar edhe nga Anthony Joshua dhe legjenda Muhammad Ali.

Humbja në peshë e Joshuas: Përparësitë, mangësitë, ndryshimet në dietë dhe stërvitjet Humbja në peshë e Joshuas: Përparësitë, mangësitë, ndryshimet në dietë dhe stërvitjet

“Stërvitje boksi në ujë”, ka shkruar Krasniqi pranë videos së publikuar në Instagram.

Boxtraining im Wasser

A post shared by Robin_Krasniqi (@robin_krasniqi) on Apr 6, 2018 at 1:05pm PDT

Kujtojmë që boksieri shqiptar në fillim të muajit shkurt fitoi duelin përballë polakut Bartlomiej Grafka.

Të gjitha lajmet nga Robin Haxhi Krasniqi Të gjitha lajmet nga Robin Haxhi Krasniqi

Në duelin e zhvilluar në Halle të Gjermanisë, boksieri nga Juniku u tregua më i fortë se kundërshtari duke fituar pas 10 raundeve.

Ai triumf i dha mundësinë që Krasniqi të bëjë tentativën e tretë për ta kërkuar titullin e botës në kategorinë e peshave të mesme.

Ndërsa kohë pas kohe, në rrjetet sociale, ai ka publikuar video të ndryshme nga stërvitjet e tij.

Disa prej tyre mund t’i shikoni më poshtë. /Telegrafi/

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)