LAJMI I FUNDIT:

Edhe një tjetër analist konfirmon se modelet iPhone 16 Pro do të kenë ekrane më të mëdha

Edhe një tjetër analist konfirmon se modelet iPhone 16 Pro do të kenë ekrane më të mëdha

Linja e iPhone 16 Pro e Apple për vitin 2024 do të ketë ekrane më të mëdha. Ross Young e pretendoi për herë të parë këtë në fillim të këtij muaji dhe Ming-Chi Kuo doli në skenë disa ditë më pas, duke thënë të dy të njëjtën gjë – do të ketë ekrane më të mëdha për modelet Pro në linjën e iPhone 16.

Reklama

Buletini i së dielës nga Mark Gurman konfirmoi edhe më tutje këto pretendime.

Megjithatë, nuk ka një konsensus të qartë se sa më të mëdhenj do të jenë iPhone 16 Pro dhe Pro Max në krahasim me paraardhësit e tyre, raporton GSM Arena, përcjell Telegrafi.

Gurman mendon se rritja do të jetë mjaft modeste – “dy të dhjetat e inçit diagonalisht”. Ross Young, nga ana tjetër, përmend 6.2 dhe 6.8 inç, ndërsa Kuo beson se ato do të jenë edhe më të mëdha, në 6.3 dhe 6.9 inç.

Sido që të jetë, tendenca në rritje është e qartë dhe një pjesë e arsyes është hardueri shtesë që Apple dëshiron të vendosë në këta telefona.

Mark Gurman beson se kamera e shumëpritur me zmadhimin e modalitetit si periskop është arsyeja se pse Apple ka rritur madhësinë e ekranit. /Telegrafi/