LAJMI I FUNDIT:

Edhe marrja e infuzionit bëhet me pagesë (Foto)

Edhe marrja e infuzionit bëhet me pagesë (Foto)

Pacientët të cilët deri më tani janë përballur me shumë probleme sa i përket furnizimit me barna esenciale për sëmundjet e tyre, ku është dashur që shumicën e tyre t’i paguajnë nga xhepi i vet, tashmë do të përballen edhe me një pagesë tjetër.

Reklama

Në Qendrën Kryesore të Mjekësisë Familjare “Adem Ukëhaxhaj” në Deçan, të gjithë qytetarët e kësaj komune që do t’i nënshtrohen ndonjë kontrolli mjekësor dhe do të kenë nevojë të marrin infuzion duhet të paguajnë 1 euro për këtë shërbim, transmeton Telegrafi.

Në njoftimin e vënë në QKMF thuhet se në bazë të çmimores së shërbimeve shëndetësore për vitin 2016, çdo dhënje e infuzionit paguhet 1 euro. /Telegrafi/

13617990_10154411321060513_708347154_n

Në trend Lajme

Më shumë
Lista Serbe i ka dy kushte për pjesëmarrje në zgjedhjet e ardhshme eventuale

Lista Serbe i ka dy kushte për pjesëmarrje në zgjedhjet e ardhshme eventuale

Lajme
Vrau bashkëshorten me sëpatë, dënohet me 25 vjet burgim prishtinasi

Vrau bashkëshorten me sëpatë, dënohet me 25 vjet burgim prishtinasi

Lajme
Një burrë sulmon seksualisht një burrë tjetër në Llapnasellë

Një burrë sulmon seksualisht një burrë tjetër në Llapnasellë

Kronika e Zezë
Vrasja e rëndë e mësimdhënëses në Prishtinë, deklarata e Policisë dhe Prokurorisë – gjithçka që dihet deri tani

Vrasja e rëndë e mësimdhënëses në Prishtinë, deklarata e Policisë dhe Prokurorisë – gjithçka që dihet deri tani

Besnike Salihu
Kurti përmend sërish shkëmbimin territorial: Ishte për ndarjen e Kosovës, i joshte edhe disa shqiptarë

Kurti përmend sërish shkëmbimin territorial: Ishte për ndarjen e Kosovës, i joshte edhe disa shqiptarë

Lajme
Kërkesat e SHBA-së dhe BE-së për situatën në veri - Escobar dhe Lajçak sonte takohen me Kurtin, nesër me Osmanin

Kërkesat e SHBA-së dhe BE-së për situatën në veri - Escobar dhe Lajçak sonte takohen me Kurtin, nesër me Osmanin

Lajme
Kalo në kategori