LAJMI I FUNDIT:

E përmendën për punësim familjar në RTK, reagon Milaim Zeka

E përmendën për punësim familjar në RTK, reagon Milaim Zeka

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Visar Korenica në Komisionin për Buxhet, Punë dhe Transfere ka publikuar emrat e rreth 30 të punësuarve në RTK-, duke e përmendur për punësim familjar edhe gazetarin Milaim Zeka.

Reklama

Zeka ka reaguar lidhur me këtë, duke thënë se ka 40 vjet që punon në gazetari.

Punësimet familjare e partiake në RTK, deputeti i LVV-së prezanton emrat, reagojnë anëtarët e Bordit
Lexo po ashtu Punësimet familjare e partiake në RTK, deputeti i LVV-së prezanton emrat, reagojnë anëtarët e Bordit

Lexoni disa pjesë të statusit të Zekë në Facebook:

Ky është deputet i sektit të VV-së. Kohë më parë pati bërë thirrje për zhdukjen e Izraelit. Dje paska folë për RTK-në….Po i them këtij talibanit të VV-së, se 40 vite punë i kam në gazetari. Aq sa ke qime në fytyrën tënde të pafytyrë, aq emisione televizive kam bërë nëpër gjitha televizionet e botës. Gruaja ime 25 vite gazetari. Dy magjistratura ndërkombëtare, kurrë në punë të shtetit s’ka mujtë me hi, sepse burri i saj nuk është legen sikur ti, që secili që qohet nga VV-ja, i fshin qyrat mbi ty.

Bledi Tola është ndër ekspertët me eminent në Shqipëri e Kosovë për fushën e zërit, kamerës dhe montazhit. Mirëpo as gruaja, as Bledi nuk punojnë në RTK, sepse nuk ju ka ardhë rendi. /Telegrafi/