LAJMI I FUNDIT:

E ngatërron me derrin, djali qëllon për vdekje babanë

E ngatërron me derrin, djali qëllon për vdekje babanë

Policia italiane ka akuzuar një burrë për vrasje, pasi kishte qëlluar për vdekje babanë e tij derisa kishin dalë për të gjuajtur derra të egër.

Reklama

Dy burra po ecnin nëpër shkurre në afërsi të qytezës Postiglione në provincën jugore të Salernos, transmeton Telegrafi.

Dhe në një moment 34-vjeçari hapi zjarr kur pa një hije dhe gjethet që lëviznin, duke qëlluar me pushkë në bark babanë e tij.

Megjithatë u alarmua kur e kuptoi se kishte hapur zjarr mbi babanë e tij, të cilin më pas u mundua ta mbajë të gjallë derisa arriti ndihma e shpejtë.

Por, me të mbërritur në vendin e ngjarjes, mjekët vetëm sa konstatuan vdekjen e 55-vjeçarit Martino Gaudioso.

Mediat italiane kishin dalë për gjueti në parkun nacional ku gjuetia është e ndaluar, kurse policia ka konfiskuar armët që ishin përdorur gjatë gjuetisë. /Telegrafi/