LAJMI I FUNDIT:

E keni ringrohur orizin në formë të gabuar – duke shtuar vetëm një përbërës do ta rregulloni shijen

E keni ringrohur orizin në formë të gabuar – duke shtuar vetëm një përbërës do ta rregulloni shijen

Ka shumë hile ushqimore që qarkullojnë në TikTok.

Reklama

Por njëra prej tyre ka shpërthyer që kur përdoruesja e njohur Emily Mariko e ndau atë në llogarinë e saj vitin e kaluar dhe do ta bëjë ringrohjen e orizit shumë më të shijshëm për t’u ngrënë.

Videoja është parë mbi 80 milionë herë dhe ka marrë gati tetë milionë pëlqime.

Pothuajse të gjithë e kanë parë videon e Emilyt duke bërë një tas me oriz me salmon, por ka një hile, në veçanti, që ajo përdor që ka marrë pjesën më të madhe të vëmendjes.

Emily përdor orizin e mbetur, merr një kub të vetëm akulli dhe e vendos sipër përpara se ta vendosë me mikrovalë.

@emilymariko

Best lunch of the week!

♬ original sound – Emily Mariko

Pasi orizi të nxehet, mund ta hidhni kubin e akullit dhe të shijoni një tas me oriz të gatuar në avull.

Në vend që të shkrihet kubi i akullit, ai ndihmon në avullimin e orizit, duke e mbajtur strukturën e tij të butë pa e tharë atë. /Telegrafi/