LAJMI I FUNDIT:

A e dini se si të pastroni më mirë televizorin dhe telekomandën tuaj?

A e dini se si të pastroni më mirë televizorin dhe telekomandën tuaj?

Televizorët tërheqin pluhurin shumë lehtë, dhe duhet të pastrohen siç duhet në mënyrë që të mos dëmtojmë sipërfaqen

Reklama

Përdorimi i leckave mikrofibre nuk dëmtojnë ekranin, dhe në të njëjtën kohë thjesht thithin pluhur.

Sidoqoftë, duhet të theksohet një detaj tjetër. Fshini të gjithë sipërfaqen e televizorit me një leckë mikrofibre – ekranin, butonat poshtë ose anash, si dhe sfondin e televizorit që zakonisht ka më shumë pluhur.

Kjo duhet bërë një herë në javë, dhe nëse keni kohë dhe më shpesh, shkruan Good House Kipping.

Gjëja më e rëndësishme, megjithatë, nuk është të spërkatni asnjë agjent direkt në TV, por duhet të aplikohet së pari në një leckë, dhe vetëm atëherë në ekran.

Por një dozë e kujdesit është e nevojshme edhe këtu. Lëngu nuk duhet të përmbajë amoniak, alkool ose aceton që mund të shkatërrojë ekranin.

Është mirë që të pastroni telekomandën me një leckë dezinfektuese të lagur.

Në trend Stil

Më shumë
Aty ku vdekja nuk do të thotë lamtumirë: Në një pjesë të largët të Indonezisë, të ndjerët - dhe trupat e tyre - mbeten pjesë e familjes

Aty ku vdekja nuk do të thotë lamtumirë: Në një pjesë të largët të Indonezisë, të ndjerët - dhe trupat e tyre - mbeten pjesë e familjes

Lifestyle
Nëse bojleri juaj lëshon këtë tingull – mund t'ju vrasë

Nëse bojleri juaj lëshon këtë tingull – mund t'ju vrasë

Bëje vet
Nuk është mirë të mbani kuti vezësh nga kartoni: Mund të rrezikoni shëndetin

Nuk është mirë të mbani kuti vezësh nga kartoni: Mund të rrezikoni shëndetin

Bëje vet
Do t’ju vlerësojnë më shumë: Cilat pyetje duhet t’ia bëni punëdhënësit të ardhshëm?

Do t’ju vlerësojnë më shumë: Cilat pyetje duhet t’ia bëni punëdhënësit të ardhshëm?

Stil
Femrat e lindura në këto tri shenja do të lulëzojnë pas moshës 50-vjeçare

Femrat e lindura në këto tri shenja do të lulëzojnë pas moshës 50-vjeçare

Astrologji
Keni ëndërruar që ju kanë përjashtuar nga puna apo keni dhënë dorëheqjen: Ja çfarë po ju thotë nënndërgjegjja juaj

Keni ëndërruar që ju kanë përjashtuar nga puna apo keni dhënë dorëheqjen: Ja çfarë po ju thotë nënndërgjegjja juaj

Lifestyle
Kalo në kategori