LAJMI I FUNDIT:

Dyshime për spiunazh, anti-terrori heton ish-anëtarët e muxhahedinëve të strehuar në Shqipëri

Dyshime për spiunazh, anti-terrori heton ish-anëtarët e muxhahedinëve të strehuar në Shqipëri

Prokuroria e Posaçme në Shqipëri SPAK dhe Njësia e Anti-terrorit në Policinë e Shtetit gjatë dy ditëve të fundit ka shoqëruar rreth 20 persona, ish-anëtarë të MEK, organizatës së muxhahedinëve iranianë që strehohen në Shqipëri.

Reklama

Hetimi ka nisur pas dyshimeve se këta individë ishin në shërbim të autoriteteve iraniane për spiunazh.

Me urdhër të Gjykatës së Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar, janë kryer edhe disa kontrolle banesash, apartamente me qira dhe zyra ku qëndronin këta persona dhe kryenin aktivitete të ndryshme. /A2 CNN/


Në trend Lajme

Më shumë
Escobar: Kemi vështirësi në raportet me Kurtin, presim që deri nesër të ketë marrëveshje për qetësim të situatës në veri

Escobar: Kemi vështirësi në raportet me Kurtin, presim që deri nesër të ketë marrëveshje për qetësim të situatës në veri

Lajme
Goran Rakiq me të njëjtën veturë, në Prishtinë me targa RKS - në Zveçan pa targa fare

Goran Rakiq me të njëjtën veturë, në Prishtinë me targa RKS - në Zveçan pa targa fare

Lajme
KFOR-i amerikan dhe serbët “shtensionojnë” situatën në Leposaviq, i masin forcat në tërheqjen e litarit

KFOR-i amerikan dhe serbët “shtensionojnë” situatën në Leposaviq, i masin forcat në tërheqjen e litarit

Lajme
“Veç je i sëmurë se ta kisha tregu vendin”, Enver Dugolli pretendon se u kërcënua nga Bekë Berisha

“Veç je i sëmurë se ta kisha tregu vendin”, Enver Dugolli pretendon se u kërcënua nga Bekë Berisha

Lajme
Ambasadori francez: Situata në veri të Kosovës është shqetësuese dhe mund të shmangej - Macron është i angazhuar vendosmërisht

Ambasadori francez: Situata në veri të Kosovës është shqetësuese dhe mund të shmangej - Macron është i angazhuar vendosmërisht

Muhamet Hajrullahu
Rakiq pas takimit me Escobarin dhe Lajçakun: Vazhdojnë protestat në veri

Rakiq pas takimit me Escobarin dhe Lajçakun: Vazhdojnë protestat në veri

Lajme
Kalo në kategori