LAJMI I FUNDIT:

Dy bomba shpërthejnë në zyrat postare të Amsterdamit

Dy bomba shpërthejnë në zyrat postare të Amsterdamit

Dy bomba kanë shpërthyer në Amsterdam të mëngjesin e sotshëm në një depo poste.

Reklama

Një shpërthim ka ndodhur në zyrën e një kompanie postare në Amsterdam, ajo është supozuar se është shkaktuar nga një bombë letre dhe askush nuk është lënduar, tha të mërkurën policia e Amsterdamit, transmeton Telegrafi.

“Sot në mëngjes, një shpërthim ka ndodhur në dhomën e postës së një ndërtese tregtare në Bolstoen.

Supozohet se shpërthimi është shkaktuar nga një bombë e vendosur në një letër. Ende nuk ka lëndime”, ka shkruar policia në Twitter.

Muajin e kaluar, pesë kompani holandeze, me qendër në Amsterdam , Roterdam dhe Utrech, morën letra me bomba, por asnjë nga bombat nuk shpërtheu.

Shpërthimi i parë ndodhi rreth orës 8 të mëngjesit në një park biznesi në perëndim të qendrës së qytetit, sipas policisë së Amsterdamit. E dyta goditi një biznes tjetër menjëherë pas. /Telegrafi/

Lajmi në zhvillim e sipër…

Në trend Botë

Më shumë
Filmohet aksidenti rrëqethës në Itali, çifti nga Zvicra digjet për së gjalli brenda Ferrari-it

Filmohet aksidenti rrëqethës në Itali, çifti nga Zvicra digjet për së gjalli brenda Ferrari-it

Evropa
Të gjithë e shmangën Gerhard Schroderin në përvjetorin e ditës së bashkimit të Gjermanisë

Të gjithë e shmangën Gerhard Schroderin në përvjetorin e ditës së bashkimit të Gjermanisë

Evropa
Forcat speciale të ukrainasve shkatërrojnë konvojin me mjete ushtarake të rusëve

Forcat speciale të ukrainasve shkatërrojnë konvojin me mjete ushtarake të rusëve

Evropa
Si po e shfrytëzojnë bandat suedeze Spotify për të pastruar paratë?

Si po e shfrytëzojnë bandat suedeze Spotify për të pastruar paratë?

Evropa
Ministria Britanike e Mbrojtjes: Flota ruse në Detin e Zi është mposhtur

Ministria Britanike e Mbrojtjes: Flota ruse në Detin e Zi është mposhtur

Evropa
Tërmeti godet Napolin, italianët alarmohen se mund të “aktivizohet” vullkani – publikohen pamjet e momentit kaotik

Tërmeti godet Napolin, italianët alarmohen se mund të “aktivizohet” vullkani – publikohen pamjet e momentit kaotik

Evropa
Kalo në kategori