Një balenë masive është tërhequr nga dy anije larg portit të Sorrentos.

Zona e Italisë së Jugut zakonisht është e njohur për rrugicat dhe kafenetë e saj romantike në Piazza Tasso, raporton metro.co.uk.

Sot, po tërhiqte vëmendjen rreth një operacioni i të pazakontë në Gjirin e Napolit. Rojet bregdetare italiane kanë filluar hetimet për të përcaktuar se si ngordhi balena.

Ata ndanë fotografi që tregojnë se si kafsha bëri që anijet në port të dukeshin të vogla për krahasim.

Duket se është një nga ekzemplarët më të mëdhenj të identifikuar ndonjëherë në Mesdhe. /Telegrafi/