0Shares

Të gjithë e dimë se një pjatë me palapeta nuk do t’ia vë zjarrin Instagram-it.Kështu, si ia bëni që ushqimi juaj t’ia vlejë të postohet në Instagram?

Epo, ju mund t’i shtoni pak gjalpë arrash, disa copa dredhëze në forma të zemrës, dhe një rriskë të bukur djathi, transmeton Telegrafi.

Të gjitha këto, bashkë me një shkrepje të fotografisë nga një kënd i mirë, bëjnë që pjata juaj ta ‘meritojë’ të del në Instagram.

Por është shumë lehtë të harrohet se duke i shtuar të gjitha këto ushqime në pjatë, përveç se i bën ato të duken më të bukura, gjithashtu na bën edhe neve të hamë më shumë se ç’kemi nevojë.

The moment when people post oatmeal and they’re like “kept it super simple today” and it’s like caramel chocolate, matcha toffee coffee oats with cocoa nibs, star fruit, bewitched peanut butter with bananas captured in the trees of Narnia ?? . In all seriousness, I’ve been guilty of this before! When you try to make your food extra pretty & overkill for the gram but really it’s way out of portion ❤️ More info below: . Lower cal oatmeal: 1/2 cup cooked steel cut oats 1/2 cup strawberry halves 1/4 cup blueberries 20g chocolate Cinnamon + stevia . Higher cal oatmeal: 1 cup steel cut oats 1 cup strawberry halves 1/2 cup blueberries 20 g chocolate 1 protein cookie Cinnamon + stevia . Inspired by @fit_pham . . . . #healthfood #oatmeal #cleaneatingforlife #oats #cleaneatinglifestyle #porridge #cleaneatingaddict #livinghealthy #cleaneatingdiet #cleaneatingjourney #cleaneatingrecipe #cleaneatingchallenge #cleaneatingideas #gettinghealthy #wholefood #veganbreakfast #healthybreakfast #realfood #peanutbutter #overnightoats #banana #cleaneats #cinnamon #chiaseeds #breakfast #blueberries #foodgram #strawberries #frühstück

A post shared by Amanda Meixner (@meowmeix) on Mar 4, 2018 at 11:15am PST

Amanda Meixner, 26 vjeçe, është blogere nga Ohio e cila përpiqet ta rritë vetëdijesimin sa i përket rëndësisë së ushqimit.

Në një postim të fundit, ajo e krahason “proporcionin e duhur” për të me një pjatë tjetër që ia vlen t’i shkrepet një fotografi dhe të postohet në Instagram.

Ajo tregon se pjata e dytë (idealja për t’u postuar në Instagram) përmban dyfish më shumë kalori, prandaj edhe duket më bukur. /Telegrafi/

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)