LAJMI I FUNDIT:

Droni kamikaz i ukrainasve fillimisht gjurmon dy ushtarët rusë – më pas përplaset në ta

Droni kamikaz i ukrainasve fillimisht gjurmon dy ushtarët rusë – më pas përplaset në ta

Një dron kamikaz ka gjurmuar ushtarët rusë në fushëbetejë dhe më pas është përplasur në ta.

Reklama

Bëhet fjalë për dron kamikaz që fillimisht gjurmoi ushtarët rusë që tentonin të fshiheshin, dhe më pas u përplas në ta duke shpërthyer eksplozivi që ishte në të, transmeton Telegrafi.

Forcat e armatosura ukrainase kanë publikuar pamjet e dy ushtarëve rusë, që “zhduken nga faqja e dheut” kur i godet droni kamikaz.

“Babi është në shtëpi” – momenti kur ukrainasi befason vajzën dhe të birin me rikthimin në shtëpi, për herë të parë nga fillimi i luftës në Ukrainë
Lexo po ashtu “Babi është në shtëpi” – momenti kur ukrainasi befason vajzën dhe të birin me rikthimin në shtëpi, për herë të parë nga fillimi i luftës në Ukrainë

Sulmet të tilla me dronë kamikazë, ukrainasit po i përdorin çdo herë e më shumë, dhe po konsiderohet si një prej metodave më efektive në luftën kundër forcat pushtuese ruse.

Ushtria ukrainase vazhdimisht publikon video të aksioneve në fushëbetejë, dhe informon opinionin për humbjet që i shkaktojnë forcave pushtuese si në njerëz ashtu dhe në makineri luftarake. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Sekretari britanik i mbrojtjes 'do të dërgojë trupa në Ukrainë'

Sekretari britanik i mbrojtjes 'do të dërgojë trupa në Ukrainë'

Evropa
Njësia e operatorëve të dronëve ukrainas që nuk po i lë “askund” vend ushtrisë së Vladimir Putinit

Njësia e operatorëve të dronëve ukrainas që nuk po i lë “askund” vend ushtrisë së Vladimir Putinit

Evropa
Ky është njeriu fatlum që fitoi lotarinë amerikane prej 2.26 miliardë euro - bëhet e ditur se sa para deri më tani ka shpenzuar

Ky është njeriu fatlum që fitoi lotarinë amerikane prej 2.26 miliardë euro - bëhet e ditur se sa para deri më tani ka shpenzuar

Amerika
Putini shfaqet me një shenjë të errët të pashpjegueshme në ballin e tij gjatë paraqitjes së fundit

Putini shfaqet me një shenjë të errët të pashpjegueshme në ballin e tij gjatë paraqitjes së fundit

Evropa
Shpërthim i fuqishëm kur Ukraina hodhi bombë tek tanku rus

Shpërthim i fuqishëm kur Ukraina hodhi bombë tek tanku rus

Evropa
Wladimir Klitschko: Nuk jam gati të vdes për Ukrainën, por jam gati të jetoj për të

Wladimir Klitschko: Nuk jam gati të vdes për Ukrainën, por jam gati të jetoj për të

Evropa
Kalo në kategori