LAJMI I FUNDIT:

Drita dhe Ardian Limani ndajnë rrugët pas gjashtë vitesh

Drita dhe Ardian Limani ndajnë rrugët pas gjashtë vitesh

Aventura e mbrojtësit Ardian Limani me klubin e Dritës, ka marr fund pas gjashtë vitesh.

Reklama

Limani që ishte edhe kapiten, fitoi dy tituj kampioni dhe zhvilloi gjithsej 304 ndeshje me fanellën bardhëekaltër.

“Ju njoftojmë që pas një takimi në mes të drejtuesve të klubit dhe kapitenit tonë Ardian Limani, jemi dakorduar që ti ndajmë rrugët e bashkëpunimit”.

“Ishte kërkesa e kapitenit që nëse klubi gjen mirëkuptim, ta lëmë të lire në mënyrë që tu krijohet hapësirë lojtarëve tjerë dhe klubi e ka respektuar vendimin e tij”.

“Lamtumira më e ngrohët ju dha kapitenit më të trofeshëm në histori te klubit dhe me më së shumti paraqitje në klubin Drita, me gjithsej 304 ndeshje në të gjitha kompeticionet”, thuhet në njoftimin e klubit.

Drita këtë sezon zuri vendin e dytë në renditje pas Ballkanit. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Historia e trishtë e boksierit Prichard Colon është bërë virale përsëri

Historia e trishtë e boksierit Prichard Colon është bërë virale përsëri

Boks
Planifikimi i Real Madridit: Ishte një plan i matur në mënyrë perfekte, por Benzema e ‘shpërtheu’

Planifikimi i Real Madridit: Ishte një plan i matur në mënyrë perfekte, por Benzema e ‘shpërtheu’

La Liga
Ronaldo zgjedh formacionin më të mirë të të gjitha kohërave, injoron portugezin CR7

Ronaldo zgjedh formacionin më të mirë të të gjitha kohërave, injoron portugezin CR7

Ndërkombëtare
Tuchel befason me fjalët e tij: Jo Bayerni, kjo skuadër është më e forta në Gjermani

Tuchel befason me fjalët e tij: Jo Bayerni, kjo skuadër është më e forta në Gjermani

Bundesliga
Xavi: Erdhi Rakitic dhe unë duhej të shkoja në Katar në moshën 35-vjeçare

Xavi: Erdhi Rakitic dhe unë duhej të shkoja në Katar në moshën 35-vjeçare

La Liga
Xavi shkrihet së qeshuri ku i bëhet një pyetje për dy legjendat e Real Madridit – Barcelona luan kundër tyre brenda pesë ditëve

Xavi shkrihet së qeshuri ku i bëhet një pyetje për dy legjendat e Real Madridit – Barcelona luan kundër tyre brenda pesë ditëve

La Liga
Kalo në kategori