Dramë në Prizren, triumfojnë Vreshtarët

Rahoveci ka mundur Bashkimin në Prizren me rezultat 87:89 (13:23, 22:26, 25:23, 27:17), në kuadër të javës së pestë të Prince Caffe Superligës.

Mysafirët e nisën ndeshjen më mirë, duke fituar çerekun e parë me shifrat 13:23, për të treguar se në Prizren kanë udhëtuar vetëm për fitore. Lojë më e barabartë u zhvillua në periudhën e dytë, megjithatë, Vreshtarët ishin paksa më të mirë, duke ruajtur epërsinë që kishin dhe e fituan këtë pjesë 22:26, për të shkuar në pushim me rezultat 35:49.

Në periodën e tretë u zhvillua lojë interesante, ku Rahoveci kishte epërsi deri në 19 pikë, por këtë pjesë e fitojnë vendasit 25:23, kurse rezultati në semafor pas 30 minutash tregonte shifrat 60:72.

10 minutat e fundit ishin shumë interesante dhe dramatike, ku vendasit ngushtojnë shifrat në 80:85 me pesë pikë radhazi të Musab Mala dhe më pas afrojnë shifrat edhe në 87:88, megjithatë nuk arritën përmbysjen e madhe, duke pësuar 87:89, kurse në sekondën e fundit Ujkan Karanezi nuk ishte i saktë për tri pikë.

Nikola Vukçeviq ishte më i dalluari te Bashkimi me 32 pikë, kurse te Rahoveci u dalluan treshja Isaiah Traylor me 28 pikë, 10 kërcime e 8 asistime, Alban Veseli me 27 pikë e 7 kërcime dhe Marvin Jones me 19 pikë. Bashkimi ka një fitore dhe tri humbje, kurse Rahoveci tri fitore dhe dy humbje.

Pak para ndeshjes me Kosovën, lojtarët rumunë kishin një vizitë befasuese

Jurgen Klopp do të kthehet në bankinë – por ka një

Jurgen Klopp do të kthehet në bankinë – por ka një "rreng"

Live Kosovë - Rumani, Dardanët synojnë ta nisin me fitore edicionin e ri të Ligës së Kombeve

Top dhjetë skuadrat më të shtrenjta në botë – ka disa befasi të mëdha në listë

Real Madridi i pakënaqur me komentet e Vinicius Jr, Los Blancos tani janë më të hapur për ta larguar

Kushtrim Mushica përzgjedh formacionin e tij të preferuar të Kosovës për ndeshjen ndaj Rumanisë