Luca Marchesi nga Milani tronditi përdoruesit e TikTok kur postoi një video në atë rrjet social në të cilën ai tregoi një transformim dramatik pasi ushtroi nofullën e tij për dy muaj.

Reklama

Pamjet e tregojnë atë duke përtypur një pajisje të vogël gome në gojën e tij që përdoret për të forcuar muskujt e fytyrës.

“A mendoni se kjo është shumë”? Pyeti ai.

Shoqëruesit e tij, por edhe mjekët, iu përgjigjën pyetjes në mënyrë pozitive, transmeton Telegrafi.

@lucamarchesi_lm#differente DO U THINK IS TOO MUCH ? #lucamarchesi #jawline#trend #foryou#trend♬ Chris Brown – Take You Down (Remix) – | J E S S |

“Muskujt e mbingarkuar të nofullës, qofshin ato të forcuar nga shtrëngimi i dhëmbëve, bluarje, mund të shkaktojnë probleme të tilla si migrena ose dhimbje të përbashkët temporomandibular. Këta janë muskujt që lidhin kockën e nofullës me mollëzën dhe na ndihmojnë të përtypim”, shpjegoi Dr. Martina Hodgson.

Reklama
Reklama

Videoja është parë gati tre milion herë dhe komentuesit nuk e kanë fshehur zemërimin e tyre. /Telegrafi/