LAJMI I FUNDIT:

Disa shtete kërkuan masa ndaj Serbisë? Stano: BE do të presë hetimet për sulmin në veri

Disa shtete kërkuan masa ndaj Serbisë? Stano: BE do të presë hetimet për sulmin në veri
Reklama

Zëdhënësi i Bashkimit Evropian, Peter Stano tha sot se BE do të presë përfundimin e hetimeve për sulmin terrorist në veri të Kosovës para se të ndërmarrë ndonjë masë ndaj Serbisë.

Kjo ishte përgjigje e Stanos kur u pyet lidhur me pretendimin se disa shtete të BE-së kanë kërkuar masa ndaj Serbisë pas sulmit terrorist të së dielës në veri.


“…Para se të merret çfarëdo mase dhe hapa ndaj Serbisë do të presim hetimet e thella për sulmin terrorist…”, tha ai.

“Nuk është kompetencë ime të jap informacione nga bisedat konfidenciale…”, ka thënë Stano.

Sipas tij, aktualisht shtetet anëtare duhet të vendosin tani si të merren me situatën pasi ka ndryshim të rëndësishëm të situatës pas sulmit terrorist në veri të Kosovës. /Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Vrasja e njërit prej të dyshuarve për grabitjen në Suharekë, deklarata e ministrit Sveçla dhe njohësve të sigurisë – të gjitha nga aksioni i Policisë së Kosovës

Vrasja e njërit prej të dyshuarve për grabitjen në Suharekë, deklarata e ministrit Sveçla dhe njohësve të sigurisë – të gjitha nga aksioni i Policisë së Kosovës

Lajme
Tha se Kosova është projekt i përkohshëm, Lushaku - Sadriu i reagon ministrit Aliu

Tha se Kosova është projekt i përkohshëm, Lushaku - Sadriu i reagon ministrit Aliu

Lajme
Shtetasit suedezë i morën me qera veturat Porsche dhe BMW në Aeroportin

Shtetasit suedezë i morën me qera veturat Porsche dhe BMW në Aeroportin "Adem Jashari", dhe nuk i kthyen më

Kronika e Zezë
Gruaja që u vra nga grabitësit në Prishtinë ishte shtetase e Suedisë, lajmi bën jehonë edhe në mediat atje

Gruaja që u vra nga grabitësit në Prishtinë ishte shtetase e Suedisë, lajmi bën jehonë edhe në mediat atje

Lajme
Vrasja e të dyshuarit për grabitjen në Suharekë, a reagoi sipas protokollit Policia e Kosovës?

Vrasja e të dyshuarit për grabitjen në Suharekë, a reagoi sipas protokollit Policia e Kosovës?

Siguri
Çitaku i drejtohet Aliut: Qeveritë janë të përkohshme, Kosova është e përjetshme

Çitaku i drejtohet Aliut: Qeveritë janë të përkohshme, Kosova është e përjetshme

Lajme
Kalo në kategori