LAJMI I FUNDIT:

Deshi ta prekë dhe të bëjë selfie, turistja për pak sa nuk e pëson nga bizoni në parkun Yellowstone

Deshi ta prekë dhe të bëjë selfie, turistja për pak sa nuk e pëson nga bizoni në parkun Yellowstone

Dy turistë duket se iu afruan shumë bizonit në parkun nacional Yellowstone në SHBA, pasi për pak sa nuk i goditi derisa tentuan të bëjnë selfie dhe ta prekin.

Reklama

Russ Bjorn postoi në Instagram videon, ku shihet një grua e paidentifikuar duke zgjatur dorën për ta prekur bizonin, transmeton Telegrafi.

Në videon e dytë shihet sesi bizoni i vërsulet asaj, por që ajo për fat reagon me kohë dhe largohet. Megjithatë mbeti me trauma nga frika se do ta pësojë.

Sipas ekspertëve që merren me studimin e këtyre kafshëve, turistët vazhdimisht këshillohen të mos ju afrohen shumë, por ata kishin shpërfillur këto këshilla.

Për fa të mirë, bizoni nuk e vazhdoi ndjekjen dhe i dha mundësi turistes që të largohet pa ndonjë problem.

Por sigurisht se ky veprim do t’i shërbejë si kujtesë për herë tjera, që t’i bindet këshillave të ekspertëve.

Pra secili person që viziton parkun më të madh në SHBA, duhet të ketë kujdes që të qëndrojë disa metra larg bizonëve që peshojnë mbi 1 mijë kilogramë dhe janë tejet të fuqishëm. /Telegrafi/

Në trend Fun

Më shumë
Këta persona shikuan albumet familjare dhe rikrijuan fotot e vjetra, rezultatet janë legjendare

Këta persona shikuan albumet familjare dhe rikrijuan fotot e vjetra, rezultatet janë legjendare

Fun
Britanikja tregon se sa para shpenzon burri i saj 'sheik' për të në një ditë

Britanikja tregon se sa para shpenzon burri i saj 'sheik' për të në një ditë

Fun
Djaloshi i vogël i kërkoi princit të kurorës një Mercedes, Mohammed bin Salman ia plotëson dëshirën

Djaloshi i vogël i kërkoi princit të kurorës një Mercedes, Mohammed bin Salman ia plotëson dëshirën

Fun
Një foto e një çifti në pritje të një fëmije është bërë virale: A vini re ndonjë gjë të pazakontë?

Një foto e një çifti në pritje të një fëmije është bërë virale: A vini re ndonjë gjë të pazakontë?

Fun
Befasi në stacionin e trenit në Indi: Majmuni hynë fshehurazi në zyre, shikoni se çfarë po bën

Befasi në stacionin e trenit në Indi: Majmuni hynë fshehurazi në zyre, shikoni se çfarë po bën

Fun
Disa kuriozitete mbi numrin ‘Pi’

Disa kuriozitete mbi numrin ‘Pi’

Interesante
Kalo në kategori