LAJMI I FUNDIT:

Dërgojnë gabimisht kodin për rrëmbim, njësitë elitare të policisë amerikane futen në aeroplanin e mbushur me pasagjerë (Video)

Dërgojnë gabimisht kodin për rrëmbim, njësitë elitare të policisë amerikane futen në aeroplanin e mbushur me pasagjerë (Video)

Një kod i gabuar dërguar në radiolidhje të policisë, ka nxitur panik dhe frikë në bordin e aeroplanit JetBlue që po udhëtonte bëhej gatim për fluturim për në Los Angeles, kinse është rrëmbyer duke detyruar dhjetëra policë të njësisë speciale t’i përgjigjen aksionit në aeroportin ndërkombëtar të New Yorkut, John F. Kennedy.

Dhjetëra vetura të policisë dhe zjarrfikësve kishin rrethuar aeroplanin, ndërsa pasagjerët e frikësuar kanë filmuar momentin kur brenda futen njësiti elitar i policisë amerikane SWAT, që i detyroi t’i ngritin duart lart, transmeton Telegrafi.

Siç raporton New York Post, piloti i aeroplanit JetBlue aksidentalisht i kishte dërguar kullës së kontrollit kodin, kinse aeroplani është rrëmbyer.

Raportohet se piloti u kishte thënë kontrollorëve se fluturakja ka probleme teknike me radiolidhje, dhe se gabimisht është dërguar kodi për rrëmbim.

Megjithatë, pasi u futën brenda e kuptuan se nuk ka kurrfarë rreziku, dhe për pak minuta liruan pistën për aterrime dhe ngritje për destinacione të ndryshme. /Telegrafi/


Në trend Botë

Më shumë
Zbulohet një anakonda e re gjigante në xhunglën e Amazonës - tetë metra e gjatë dhe peshon mbi 200 kilogramë

Zbulohet një anakonda e re gjigante në xhunglën e Amazonës - tetë metra e gjatë dhe peshon mbi 200 kilogramë

Botë
U fut në verari dhe hapi rezervuarët, u derdhën 60 mijë litra verë që kapin vlerën e 2.5 milionë eurove – kamerat e sigurisë kapin momentin në Spanjë

U fut në verari dhe hapi rezervuarët, u derdhën 60 mijë litra verë që kapin vlerën e 2.5 milionë eurove – kamerat e sigurisë kapin momentin në Spanjë

Evropa
Njeriu më i gjatë në botë shkurorëzohet për një arsye të çuditshme - turku niset në një turne botëror për të gjetur gruan e ëndrrave

Njeriu më i gjatë në botë shkurorëzohet për një arsye të çuditshme - turku niset në një turne botëror për të gjetur gruan e ëndrrave

Botë
Isaac Newton kishte parashikuar datën e ‘fundit të botës’ dhe kjo nuk është shumë larg

Isaac Newton kishte parashikuar datën e ‘fundit të botës’ dhe kjo nuk është shumë larg

Botë
Deri dje raportoi për humbjet kolosale të Rusisë në Avdiivka, sot blogeri rus gjendet i vdekur në rrethana të dyshimta

Deri dje raportoi për humbjet kolosale të Rusisë në Avdiivka, sot blogeri rus gjendet i vdekur në rrethana të dyshimta

Evropa
Kush janë pesë të burgosur të tjerë të profilit të lartë që vdiqën në burgjet e Rusisë

Kush janë pesë të burgosur të tjerë të profilit të lartë që vdiqën në burgjet e Rusisë

Evropa
Kalo në kategori