LAJMI I FUNDIT:

Deputeti i PDK-së, Haliti: Milan Radoiçiq kërcënon udhëheqësit politikë përmes sms-ve

Deputeti i PDK-së, Haliti: Milan Radoiçiq kërcënon udhëheqësit politikë përmes sms-ve

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Xhavit Haliti tha se Milan Radoiçiq i cili ka udhëhequr grupin terrorist në sulmet e 24 shtator në Banjskë të Zveçanit, përmes një sms që ka siguruar Policia e Kosovës ka kërcënuar me vrasjen e udhëheqësve politikë nëse atij i preket banesa dhe restoranti që posedon në veri të vendit.

Sipas Halitit, për RTV21, Memli Krasniqi dhe Lumir Abdixhiku nuk do të duhej të kërkonin mbrojtje të afërt.

Mbrojtja e liderëve të opozitës - eksperti i sigurisë: Kërcënimet e mundshme nga Serbia, synojnë degradimin e situatës në Kosovë
Lexo po ashtu Mbrojtja e liderëve të opozitës - eksperti i sigurisë: Kërcënimet e mundshme nga Serbia, synojnë degradimin e situatës në Kosovë

Ndryshe, kryetari i PDK-së, Memli Krasniqi dhe ai i LDK-së, Lumir Abdixhiku së fundmi janë marrë në mbrojtje nga Policia e Kosovës, pas informacioneve për kërcënime të mundshme nga grupe terroriste serbe.


Ndërkaq, Milan Radoiçiq përmes një letre publike më 29 shtator, njoftoi se kishte dhënë dorëheqje nga pozita e udhëheqësit të Listës Serbe dhe pranoi se “personalisht” ka organizuar rebelimin e armatosur në veri të Kosovës. /Telegrafi/

View this post on Instagram

A post shared by RTV21 Official (@rtv21)

Në trend Lajme

Më shumë
Liqeni i Ujmanit, Elshani: Zona konsiderohet të jetë e sigurt, ka patrullim të rregullt të Policisë

Liqeni i Ujmanit, Elshani: Zona konsiderohet të jetë e sigurt, ka patrullim të rregullt të Policisë

Elfije Boletini
Virusi i Nilit Perëndimor i pranishëm në rajon, IKSHPK bën thirrje për kujdes nga pickimi i mushkonjave

Virusi i Nilit Perëndimor i pranishëm në rajon, IKSHPK bën thirrje për kujdes nga pickimi i mushkonjave

Shëndetësi
Avokati Koci tregon se ka identifikuar vendin ku po mbahet trupi i Faton Hajrizit në Serbi

Avokati Koci tregon se ka identifikuar vendin ku po mbahet trupi i Faton Hajrizit në Serbi

Lajme
1.2 milionë pushues nga Kosova, operatorët: Nuk vijnë të gjithë si turistë, përdorin Rinasin për të ikur jashtë

1.2 milionë pushues nga Kosova, operatorët: Nuk vijnë të gjithë si turistë, përdorin Rinasin për të ikur jashtë

Lajme
Liqeni i Ujmanit së shpejti me parking për vizitorët

Liqeni i Ujmanit së shpejti me parking për vizitorët

Elfije Boletini
SPAK kontroll në apartamentin e Beqajt në Vlorë, ja çfarë iu gjet

SPAK kontroll në apartamentin e Beqajt në Vlorë, ja çfarë iu gjet

Lajme
Kalo në kategori