LAJMI I FUNDIT:

Dënohen tetë persona për vrasjen e gazetarit Jamal Khashoggi

Dënohen tetë persona për vrasjen e gazetarit Jamal Khashoggi

Arabia Saudite ka dënuar tetë persona të akuzuar për vrasjen e gazetarit Jamal Khashoggi, njoftuan autoritetet të hënën.

Sipas medieve të huaja, përcjell Telegrafi, pesë persona u dënuan me nga 20 vjet burgim, kurse tre të tjerë me nga shtatë deri në 10 vjet.

“Pesë nga të dënuarit do të përballen me 20 vjet burg dhe tre të tjerë u burgosën me 7-10 vjet”, deklaroi Agjencia Zyrtare e Shtypit në Arabinë Saudite, duke cituar shërbimin e prokurorisë publike.

Ndryshe, Khashoggi ishte zhdukur më 2 tetor të vitit 2018 derisa vizitoi konsullatën arabe në Turqi.

Ndërkohë më vonë autoritetet turke kishin raportuar se i njëjti ishte vrarë brenda konsullatës.

Trupi i gazetarit arab që besohet të jetë copëtuar, nuk është gjetur akoma. /Telegrafi/


Në trend Botë

Më shumë
Ai nuk e priste këtë lloj lamtumire të pensionimit në Barcelonë: Shoferi i autobusit ndaloi në stacion dhe më pas qau si fëmijë ​

Ai nuk e priste këtë lloj lamtumire të pensionimit në Barcelonë: Shoferi i autobusit ndaloi në stacion dhe më pas qau si fëmijë ​

Evropa
Ukrainasit vrasin me dron ushtarët rusë - publikohen pamjet e tmerrshme pas sulmit

Ukrainasit vrasin me dron ushtarët rusë - publikohen pamjet e tmerrshme pas sulmit

Evropa

"Kush do të më thërrasë baba", rrëfimi i palestinezit që humbi mbi 100 anëtarë të familjes

Azia
SHBA-ja i reagon Macronit: Nuk do të dërgojmë ushtarë për të luftuar në Ukrainë

SHBA-ja i reagon Macronit: Nuk do të dërgojmë ushtarë për të luftuar në Ukrainë

Amerika
Parlamenti Evropian miraton paketën 50 miliardë euroshe për Ukrainën - shumica e parave nuk janë ndihma

Parlamenti Evropian miraton paketën 50 miliardë euroshe për Ukrainën - shumica e parave nuk janë ndihma

Evropa
Numër rekord i rusëve kërkojnë azil në këtë vend – dhe ai nuk është në Evropë

Numër rekord i rusëve kërkojnë azil në këtë vend – dhe ai nuk është në Evropë

Botë
Kalo në kategori