Kënaquni me këto krepa të shëndetshme dhe të shijshme!

Kjo është një recetë e shpejtë dhe e thjeshtë me të cilën do t’i kënaqni miqtë tuaj veganë, por edhe të gjithë ata që kujdesen për shëndetin! – transmeton Telegrafi.

Përbërësit:

– 150 g miell qiqrash (si zëvendësin mund të përdorni cilindo miell bishtajash);
– 60 g nisheste;
– 60 g spinaq të freskët;
– 260 ml ujë;
– gjysmë luge të vogël kripë.

Përgatitja:

Të gjithë përbërësit hidhni në blender dhe tundni. Me shtimin e ujit do të rregulloni dendësinë e tretjes.

Në një tigan të nxehur qitni gjysmë garuzhde tretje dhe piqni rreth 2 minuta, nga të dyja anët, mu sikur krepat.

Ju bëftë mirë, – transmeton Telegrafi.

/Telegrafi/