0Shares

Dacia Sandero është zgjedhur ‘makina më e mirë e vogël që kushton më pak se 12.000 funta” për të pestin vit radhazi nga What Car?, në një ceremoni në Londër.

Në tregun tonë Dacia Sandero ofrohet për 99 euro në muaj, deri në shtatë vite garancion nga distributori direkt i Dacias, AutoMita.

Sandero mori çmimin e parë në vitin 2013, pas hyrjes së Dacias në tregun e makinave në Mbretërinë e Bashkuar, dhe përsëri në vitin 2014, 2015 dhe 2016. Duke kaluar një seri të përditësimeve për modelin e vitit 2017, supermini ka marrë nderin edhe një herë, duke pasur parasysh aftësinë e makinës për të siguruar praktikalitet të pakrahasueshëm, rehati dhe kosto të ulta të përdorimit.

Steve Huntingford, redaktor në What Car ?, shpjegoi dominimin e Sandero në këtë kategori: “Ju nuk do të gjeni kaq shumë hapësirë për aq pak në cilëndo makinë tjetër të re. Një renovim i kohëve të fundit i dha përditësim, enterier të ri dhe cilësi më të lartë. Sandero gjithashtu ka komoditet të mirë në vozitje: trajtimi është e mjaftueshëm i rregullt dhe udhëtimi është çuditërisht i rehatshëm për një makinë të tillë të lirë “.

Duke komentuar mbi rezultatin, Louise O’Sullivan, Drejtor i Dacia në Mbretërinë e Bashkuar, tha: “Ne jemi të kënaqur që Sandero është njohur nga juria e What Car? për të pestin vit radhazi. Sandero e Re u ofron klientëve edhe më shumë vlerë për para me përmirësimet e brendshme dhe të jashtme, si dhe nivelin e zgjeruar të pajisjeve, duke mbetur makina e re me çmimin më të përballueshëm në Britani të Madhe. ”

Dacia Sandero është një veturë me pesë dyer, me një çmim duke filluar nga 9,000 e ca euro. Kjo e bën atë makinën e re me çmim më të ulët në shitje në Britani të Madhe sot. Përmirësimet e reja të brendshme dhe të jashtme të sigurojë një makinë elegante dhe bashkëkohore, duke siguruar vlera shtesë për konsumatorët dhe praktikalitet.

Marka Dacia vazhdon suksesin në vendin e saj, nga fuqia në fuqi me 26,499 makina të reja Dacia të shitura gjatë vitit 2016, viti më i mirë ky ndonjëherë i shitjeve të veturës në Britani të Madhe.

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)