LAJMI I FUNDIT:

Çmimi i televizorit të ri nga Xiaomi me 120 Hz OLED

Çmimi i televizorit të ri nga Xiaomi me 120 Hz OLED

Kompania kineze së shpejti do të prezantojë një seri të re premium TV.

Reklama

Xiaomi kohët e fundit ka konfirmuar zyrtarisht se kompania do të prodhoj televizorë me cilësi të lartë premium OLED dhe do të prezantohet sot.

Disa specifikime janë zbuluar paraprakisht. Modeli 65 inç duhet të mundësohet nga një procesor MediaTek, të mbështesë HDMI 2.1, Dolby Vision dhe Dolby Atmos dhe të vijë me një telekomandë NFC, transmeton Telegrafi.

Për më tepër, TV OLED duhet të ketë një normë rifreskimi prej 120 Hz dhe natyrisht të jetë në gjendje të shfaqë përmbajtje 4K. Por sa do të kushtojë ky televizor?

Xiaomi ende nuk ka konfirmuar asgjë në lidhje me çmimet. Rrjedhjet supozojnë se modeli 65 inç do të kushtojë midis ekuivalentit prej 2,000 euro dhe 2.500 euro.

Sidoqoftë, disa supozojnë se TV-të e ardhshme OLED nga Xiaomi do të jenë në dispozicion për vetëm 1.200 euro. /Telegrafi/

Në trend Teknologji

Më shumë
Si ta parandaloni Google që t'ua mbyllë llogarinë tuaj joaktive në Gmail?

Si ta parandaloni Google që t'ua mbyllë llogarinë tuaj joaktive në Gmail?

Teknologji
Nuk luan si Lionel Messi, por ky robot me katër këmbë befason me lëvizjet e tij me top

Nuk luan si Lionel Messi, por ky robot me katër këmbë befason me lëvizjet e tij me top

Teknologji
Mbikëqyrësi japonez i privatësisë paralajmëron OpenAI – krijuesin e ChatGPT për të dhënat e përdoruesit

Mbikëqyrësi japonez i privatësisë paralajmëron OpenAI – krijuesin e ChatGPT për të dhënat e përdoruesit

Teknologji
Inteligjenca Artificiale zbuloi peshën e Kim Jong Un, thotë Koreja e Jugut

Inteligjenca Artificiale zbuloi peshën e Kim Jong Un, thotë Koreja e Jugut

Teknologji
Si lëvizin çmimet e internetit për telefona mobil në botë - në cilën pozitë renditet Kosova

Si lëvizin çmimet e internetit për telefona mobil në botë - në cilën pozitë renditet Kosova

Teknologji
GPT-5 spekulohet të jetë më inteligjent se njerëzit, kur do të vijë dhe çfarë mund të ketë?

GPT-5 spekulohet të jetë më inteligjent se njerëzit, kur do të vijë dhe çfarë mund të ketë?

Teknologji
Kalo në kategori