LAJMI I FUNDIT:

Çmimi fillestar milionësh, i këtij Ferrari Enzo që shumë koleksionistë duan ta kenë (Foto)

Çmimi fillestar milionësh, i këtij Ferrari Enzo që shumë koleksionistë duan ta kenë (Foto)

Ky model i prodhuesit italian, që është një nga më të veçantët të prodhuar ndonjëherë, do të del në shitje me çmim fillestar prej 2.5 milion dollarëve.

Reklama

Makina e lansuar në vitin 2001 është krijuar për të nderuar Ferrari Enzon, që është themeluesi i kompanisë, transmeton Telegrafi.

Automobili me linja të mprehta, që jep një pamje shumë elegante dhe luksoze, konsiderohet si një nga modelet më unike të shekullit XXI.

Me V12 dhe 650 kuajfuqi, kjo veturë ka dalë në shitje me një çmim prej 650 mijë dollarësh, por tani kërkesa për të është shumë e madhe. Madje, është shumë vështirë të gjendet në treg, meqë koleksionuesit e konsiderojnë si një nga makinat që nuk bën t’ju mungojë në asnjë mënyrë. /Telegrafi/