Jemi vetëm pak ditë larg ngjarjes të pajisjeve të Google më 6 tetor, e cila do të sjellë telefonat Pixel 7 dhe shumë më tepër. Nga Pixel 7 dhe Pixel 7 Pro te të gjitha pajisjet më të fundit inteligjente të shtëpisë Nest, ja gjithçka që presim që Google të njoftojë.

Në javët përpara ngjarjes të pajisjeve që do mbahet me 6 tetor, Google ka konfirmuar plotësisht vetëm disa nga produktet që do të jenë të pranishme – Pixel 7, Pixel 7 Pro dhe Pixel Watch. Ne kemi marrë tashmë një kuptim mjaft të mirë të kësaj treshe, pasi të gjitha ato u zbuluan më parë në Google I/O në maj, shkruan 9to5google, transmeton Telegrafi.

Reklama

Pixel 7 dhe 7 Pro

Reklama

Pixel 7 wish list
Njoftimi i madh që të gjithë presin nga kjo ngjarje është ardhja e Pixel 7 dhe Pixel 7 Pro, telefonat më të fundit kryesorë Android nga Google. Për sa i përket harduerit dhe performancës, seria Pixel 7 është vendosur të sjellë vetëm përmirësime të vogla, të përsëritura mbi Pixel 6.

Edhe dizajni është mjaft i ngjashëm, duke shfaqur të njëjtën shirit kamere, megjithëse me një përfundim metalik në vend të xhamit. Disi me humor, këto ngjashmëri luajtën një rol në një Pixel 7 Pro të para ardhur duke u përdorur pa dashje nga një klient për tre javë pa e kuptuar ata.

Reklama

Tensor G2

Google Tensor G2 chip, used in the Pixel 7 & 7 Pro
Sigurisht, një pjesë kryesore e njoftimit të Pixel 7 dhe 7 Pro do të jetë zbulimi i plotë i çipit Tensor G2. Si pasardhësi i parë i çipit Google Tensor, i bërë në bashkëpunim me Samsung, Tensor G2 është gati të shfaqet në disa pajisje të ardhshme “Made by Google”, si Pixel 7a dhe Pixel Notepad i përfolur prej kohësh.

Reklama

Përpara ngjarjes, një pikë referimi e Pixel 7 Pro në fakt dha mjaft detaje të harduerit të CPU dhe GPU brenda çipit Tensor G2. Nga ato pjesë që janë bërë bashkë, Tensor G2 mund të përdorë të njëjtat bërthama si vitin e kaluar – dy bërthama Cortex-X1, dy bërthama Cortex-A76 dhe katër bërthama Cortex-A55. I vetmi ndryshim është se shpejtësia e orës është rritur pak.

Reklama

Pixel Watch

Google Pixel Watch pricePër shumë njerëz, ylli i vërtetë i ngjarjes të pajisjeve të Google këtë vit është Pixel Watch i shumëpritur. I fuqizuar nga i njëjti Wear OS 3 që debutoi në Galaxy Watch 4, Pixel Watch përmban një dizajn rrethor elegant dhe ngjyra që përshtaten në mënyrë të shkëlqyeshme në linjën e harduerit Pixel.

Reklama

Në fakt, ne ishim në gjendje të raportonim ekskluzivisht se Pixel Watch do të ketë një gamë të gjerë brezash alternative të disponueshme në fillim, duke rivalizuar atë të Apple Watch. Në nivelin më të lartë, do të ketë opsione të ngjashme me grupin milanez të Apple Watch dhe byzylykun lidhës të Rolex. Shiritat më të përballueshëm të Pixel Watch janë gati të përfshijnë opsione pëlhure, gome dhe lëkure.

Reklama

Në fakt janë edhe disa pajisje të tjera që pritet të prezantohen në këtë ngjarje, por që kjo ende nuk është konfirmuar. Ato janë pajisje si Nest Wifi Pro, Nest Doorbell (me kabllo) dhe Pixel Tablet. /Telegrafi/

new Nest Doorbell wired

google pixel tablet display