LAJMI I FUNDIT:

“Çka ki me bo kur del nga karantina?”, filteri që po përdoret shumë në Kosovë, provojeni edhe ju

“Çka ki me bo kur del nga karantina?”, filteri që po përdoret shumë në Kosovë, provojeni edhe ju

Agjencia e parë për rrjete sociale, e njohur për sjelljen e trendeve dhe më të rejave të marketingut dixhital, Hallakate, sjell filterin e ri në Instagram “Çka ki me bo kur del nga karantina?”.

Reklama

Ky filter përveç pyetjes se çka ki me bo kur del nga karantina, ofron disa përgjigje të bazuara nga aktivitetet e përditshmërisë tonë në Kosovë. E pasi të gjithë po presim me padurim që ti kthehemi jetës normale, filteri u pëlqye në masë të madhe nga përdoruesit e rrjetit social Instagram, e që pastaj po shpërndahet edhe në aplikacionin më të përdorur gjatë pandemisë, TikTok.

Vetëm në dy ditët e para pasi u lansua, ky filter ka pasur 78.000 shfaqje, mbi 25.000 shkrepje si dhe mbi 3.000 shpërndarje.

Digjitalizimi i 'Nuses kosovare'
Lexo po ashtu Digjitalizimi i 'Nuses kosovare'

Sipas Hallakate, ky filter u krijua për t’i argëtuar të gjithë ata që po presin me padurim të dalin nga karantina e t’i kthehen normalitetit përmes trendit më të fundit siç janë filterat në Instagram.

Pas filterit (mëso si duhet përdorur një filter) “Nusja Dixhitale” që e sollën para pandemisë, këtë radhë Hallakate ka menduar diçka që i përshtatet gjendjes aktuale.

Ndër të tjerash, Hallakate njihet edhe për përmbajtje të tjera virale si ‘Bac, Çikat na e Zbardhën Ftyrën’, ‘100% Prodhim Vendor’ , ‘Prej Sot Gatitu’ dhe ‘Nusja Dixhitale’. Për ta përdorur këtë filter, klikoni KËTU.