LAJMI I FUNDIT:

Cirku i famshëm në Kanada është afër falimentimit për shkak të COVID-19

Cirku i famshëm në Kanada është afër falimentimit për shkak të COVID-19

Cirku “Cirque du Soleil Entertainment” në Kanada aplikoi për mbrojtje nga falimentimi, pasi u detyrua të anulojë shfaqjet dhe të pushojë nga puna artistët e saj, për shkak të pandemisë së coronavirusit.

Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, ndërmarrja argëtuese me qendër në Montreal, e cila drejton gjashtë shfaqje në Las Vegas, punoi shumë për mbijetesën e këtij biznesi, mirëpo për shkak të masave kufizuese nga coronavirusi, ajo u detyrua të pezullojë përkohësisht shfaqjet.


“Me zero të ardhura që nga anulimi i shfaqjeve tona për shkak të COVID-19, menaxhmenti duhej të vepronte me vendosmëri për të mbrojtur të ardhmen e kompanisë”, tha Kryeshefi Ekzekutiv, Daniel Lamarre.

Me këtë rast, kompania ka nënshkruar një marrëveshje me investitorët e saj ekzistues, TPG Capital, Fosun International Ltd nga Kina, dhe fondin e pensionit kanadez “Caisse de depot”, sipas të cilit grupi do të marrë përsipër shpenzimet e Cirque, ndërkaq edhe do të investojë rreth 300 milionë dollarë si fillim. /Telegrafi/

Në trend Ekonomi

Më shumë
Zbulohet për herë të parë sa Bitcoin i ka qeveria e SHBA-së, Britanisë së Madhe dhe Gjermanisë

Zbulohet për herë të parë sa Bitcoin i ka qeveria e SHBA-së, Britanisë së Madhe dhe Gjermanisë

Botë
Pse duhet ta kemi një plan të komunikimit në rast se ballafaqohemi me kriza?

Pse duhet ta kemi një plan të komunikimit në rast se ballafaqohemi me kriza?

Sherife Kçiku Vishaj
Regjistrimet e hershme për vitin e ardhshëm shkollor kanë filluar në Horizon School

Regjistrimet e hershme për vitin e ardhshëm shkollor kanë filluar në Horizon School

Horizon School
Për me t’shku vera mbarë, investo në apartament në “Holiday In 2”

Për me t’shku vera mbarë, investo në apartament në “Holiday In 2”

Edil Project
Telegrafi Jobs - Aleati juaj i besuar në kërkimin e punës

Telegrafi Jobs - Aleati juaj i besuar në kërkimin e punës

Ekonomi
Dorëzohen çelësat e 100 veturave Renault Austral – oferta nga 36,900 në vetëm 33,900 euro

Dorëzohen çelësat e 100 veturave Renault Austral – oferta nga 36,900 në vetëm 33,900 euro

Auto Mita
Kalo në kategori