LAJMI I FUNDIT:

Cilindra akulli të formuara në mënyrë të përkryer, dolën prej një gypi të ngrirë në Indi (Video)

Cilindra akulli të formuara në mënyrë të përkryer, dolën prej një gypi të ngrirë në Indi (Video)

Fermeri i njohur vetëm si Dhaniram, ka mbetur i befasuar kur lëshoi ujin që të ujiste fushën dhe prej gypit dolën cilindra akulli të formuara në mënyrë të përkryer.

E tëra ndodhi pasi regjioni Haryana në Indi, u përfshi nga një dimër i ftohtë dhe uji i ngri prej temperaturave të ulëta, transmeton Telegrafi.


“Kur e aktivizova pajisjen për ujitje, nuk po dilte uji dhe desha ta ndërprisja nga frika se është dëmtuar mekanizmi. Mbeta i hutuar kur i pashë akulloret”, ka thënë Dhaniram me mahi.

Temperaturat e ulëta që janë të pazakonshme në atë zonë, kanë shkaktuar problem te banorët, të cilëve iu janë ngrirë kanalizimet dhe rezervuarët e ujit. /Telegrafi/