0Shares

Chelsea dhe Leicester City kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare për ndeshjen e radhës në kampionatin anglez.

Blutë e Londrës janë nikoqir të Dhelprave në takimin e vlefshme për javën e 23-të në Ligën Premier.

Skuadra e Antonio Contes po përjeton një super-formë në ndeshjet e fundit dhe pret ta vazhdoj me një fitore ndaj Leicesterit.

Në anën tjetër, edhe Leicesteri kishte një formë të dobët, por fitorja në ndeshjen e fundit në kampionat e ka motivuar dhe luajnë për rezultat pozitiv.

Trajnerët e të dyja skuadrave kanë vendosur të startojnë me formacionet më të mira të mundshme.

ChelseaCourtois; Azpilicueta, Cahill (c), Rudiger; Moses, Bakayoko, Kante, Fabregas, Alonso; Hazard, Morata.

Leicester CitySchmeichel (c), Amartey, Dragovic, Maguire, Chilwell, Mahrez, James, Ndidi, Albrighton, Okazaki, Vardy.

/Telegrafi/

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)