LAJMI I FUNDIT:

Çfarë do t’i ndodhë organizmit tuaj nëse vetëm 45 sekonda i bëni masazh kësaj pike në ballin tuaj

Çfarë do t’i ndodhë organizmit tuaj nëse vetëm 45 sekonda i bëni masazh kësaj pike në ballin tuaj

Lamtumirë stresit, dhembjes së kokës dhe shkaktarëve të tjerë të jetës jocilësore!

Reklama

Na është mirë e njohur të gjithëve ndjenja e dhembjes së kokës, stresi, sulmet e panikut apo letargjia, transmeton Telegrafi.

A ju dhemb koka ndonjëherë sa që thjesht dëshironi t’ia hiqni kokën vetes?

Çfarë do të thoni nëse ju tregojmë që mund ta hiqni qafe dhembjen pa ilaçe me vetëm 45 sekonda masazh? Po, e vërtetë është.

E gjitha që është e nevojshme ta bëni është që të gjeni xhungën midis vetullave në vallë dhe t’i bëni 45 sekonda masazh.

1

Besohet që energjia vitale (chi) e cila rrjedh nëpër 12 meridianë në trupin tonë lidhet me ato organe specifike të cilat organizojnë sistemin e komunikimit nëpër trup.

2

Një pikë e tillë është midis vetullave në ballë.

3

Duke shtypur atë pjesë ulet tensioni i muskujve, duke përmirësuar qarkullimin e gjakut dhe duke stimuluar kimikatet në tru të cilat quhen endrofina. Çlirimi i stresit është njëra ndër karakteristikat kryesore në këtë moment.

4

Jo vetëm që mund të qetësojë trurin tuaj, por do të shtojë memorien, të lirojë nga stresi, nga lodhja kronike, dhembja e kokës, shtypja e syve dhe nga insomnia.

5

Gjithashtu besohet që mund të ndihmojë në çlirimin e dhembjes së sinuseve dhe të mbylljes së hundës.

6

Koha është që të hiqni qafe ato ilaçe të panevojshme njëherë e për gjithmonë!

7

/Telegrafi/

Në trend Shendetesi

Më shumë
Sekreti për një jetë të gjatë? Konsumoni shumë rozmarinë dhe bëni shumë dashuri

Sekreti për një jetë të gjatë? Konsumoni shumë rozmarinë dhe bëni shumë dashuri

Shëndetësi Lajme
Të mungon dikush? Si ta përballoni ndjesinë e vetmisë

Të mungon dikush? Si ta përballoni ndjesinë e vetmisë

Psikologji
Dr. Gorazd Konjanovski – Klinika Zhan Mitrev ka luajtur një rol kyç në vendosjen e themeleve në kardiokirurgji dhe ajo njihet dhe vlerësohet edhe jashtë vendit

Dr. Gorazd Konjanovski – Klinika Zhan Mitrev ka luajtur një rol kyç në vendosjen e themeleve në kardiokirurgji dhe ajo njihet dhe vlerësohet edhe jashtë vendit

Shendetesi
Ushqimi mund të përmirësojë, por edhe të përkeqësojë sëmundjet! Ja çfarë duhet të shmangin disa pacientë

Ushqimi mund të përmirësojë, por edhe të përkeqësojë sëmundjet! Ja çfarë duhet të shmangin disa pacientë

Shëndetësi
Impotenca prek të gjithë, por ekziston zgjidhja që të jeni të fuqishëm në krevat

Impotenca prek të gjithë, por ekziston zgjidhja që të jeni të fuqishëm në krevat

Shëndetësi
Djathi ndihmon në parandalimin e shtimit të peshës

Djathi ndihmon në parandalimin e shtimit të peshës

Nutricion
Kalo në kategori