LAJMI I FUNDIT:

Çfarë ndodh në trupin tuaj nëse masazhoni çdo ditë veshët tuaj

Çfarë ndodh në trupin tuaj nëse masazhoni çdo ditë veshët tuaj

Stresi, ankthi ose dhimbja e kokës, të gjithë ndonjëherë i vuajnë këto probleme.

Por, zgjidhja për këto është mjaft e thjeshtë, një masazh në vesh! Është një ndjesi nervore vërtet relaksuese që mund të çlirojë mendjen tuaj nga problemet dhe sikletet fizike. Pjesa më e mirë në lidhje me të është se mund të bëhet kudo, në çdo kohë, shpejt dhe me lehtësi.

Bright Side tregon se çfarë ndihmon ky masazh:

Dhimbja në muskujt tuaj zvogëlohet

Është kryer një  eksperiment për të provuar dhe për të parë nëse një masazh i veshit mund të ndihmojë në zvogëlimin e dhimbjes tek njerëzit me dhimbje kronike të shpinës.

Rezultatet treguan se kjo procedurë e thjeshtë është një mënyrë efektive për të ulur sikletet.

Nivelet e stresit dhe ankthit tuaj ulen

Masazhi i veshit është një gjë e mirë për të bërë në situata stresuese. Masazhoni pjesën e poshtme të veshit tuaj me lëvizje të ngadalta rrethore nëse ndiheni të stresuar, të panikosur, të shqetësuar, të lodhur ose të irrituar.

Dhimbje koke dhe migrene mund të lehtësohen dukshëm

Ndërsa qetësuesit mund të kenë disa efekte serioze dhe potencialisht shkatërruese në trupin dhe shëndetin tuaj, masazhimi i veshit është përgjithësisht i padëmshëm.

Mund ta kombinoni edhe me disa mjete më natyrale si çaji i mentës për një efekt më të mirë.

Do të keni mundësi të humbni peshë më shpejt

Përveç ushtrimit të rregullt dhe mbajtjes së një diete të shëndetshme, gjithashtu mund të filloni të fërkoni pika të ndryshme në veshët tuaj çdo ditë. Rezulton se, e kombinuar me rutinat e tjera të nevojshme, masazhi mund të promovojë humbje më të shpejtë të peshës.

Pasi të keni arritur qëllimin tuaj, sigurohuni që të vazhdoni ta kryeni atë për të ruajtur peshën tuaj dhe të qëndroni të shëndetshëm.

Mund të jetë e dobishme për të luftuar pagjumësinë

Meqenëse masazhimi i veshit ka një efekt relaksues, mund ta bëni atë para gjumit për të qetësuar dhe çliruar veten. Megjithëse kjo procedurë nuk do t’ju ndihmojë të eliminoni plotësisht pagjumësinë, mund t’ju ndihmojë të relaksoheni, gjë që është e nevojshme për një gjumë të mirë.

Gjithashtu, ju mund ta përdorni atë përveç trajtimeve të tjera që tashmë përdorni. /Telegrafi/

Në trend Stil

Më shumë
Kur do ta shihni se për çfarë shërben vrima shtesë në atlete, do ta përdorni vazhdimisht

Kur do ta shihni se për çfarë shërben vrima shtesë në atlete, do ta përdorni vazhdimisht

Stil
Të gjithë frikësohen ta provojnë, ndërkaq ata me përvojë e dinë që pa këtë pozë nuk ka seks!

Të gjithë frikësohen ta provojnë, ndërkaq ata me përvojë e dinë që pa këtë pozë nuk ka seks!

Intimitet dhe Pasion
Shikojeni mirë shuplakën tuaj: Nëse keni të shkruar këtë, tek ju fshihet sekreti!

Shikojeni mirë shuplakën tuaj: Nëse keni të shkruar këtë, tek ju fshihet sekreti!

Lifestyle
Zgjidhni këtë test dhe mësoni sa mirë e njihni të dashurën tuaj!

Zgjidhni këtë test dhe mësoni sa mirë e njihni të dashurën tuaj!

Lifestyle
Njerëzit u shokuan kur e kuptuan se për çfarë përdoret tapa në shishen e vajit

Njerëzit u shokuan kur e kuptuan se për çfarë përdoret tapa në shishen e vajit

A e dini se...
Pozicion perfekt për çiftet dembele që duan të kënaqen në maksimum pa u lodhur shumë

Pozicion perfekt për çiftet dembele që duan të kënaqen në maksimum pa u lodhur shumë

Intimitet dhe Pasion
Kalo në kategori