LAJMI I FUNDIT:

Çfarë kuptojnë të tjerët për ju nga fotoja e profilit!

Çfarë kuptojnë të tjerët për ju nga fotoja e profilit!

Mund të mendoni se keni zgjedhur atë ku dukeni më bukur, por nuk qëndron vetëm tek kjo

Reklama

Mund të mendoni se zgjidhni si foto profili në Facebook, Twitter, Instagram, atë foto ku ju duket se keni dalë më bukur. Por një studim i ri vërteton diçka tjetër: me ose pa vetëdije, zgjidhni atë foto profili ku shprehet personaliteti juaj.

Një kërkim mes 66 mijë fotove të profilit në Twitter ka zbuluar se fotoja e profilit zgjidhet për shumë arsye, që nga mosha apo gjinia e individit e deri tek më e rëndësishmja, personaliteti i tij.

Kështu, mbani parasysh se duke zgjedhur një foto profili e jo një tjetër, keni shfaqur një anë të caktuar të karakterit.

Por çfarë tregon fotoja juaj e profilit për ju?

Nëse keni vënë si foto profili fytyrën tuaj të buzëqeshur: Ju e dini mirë se çfarë presin njerëzit prej jush dhe si duhet të silleni në situata të caktuara.

Nëse në foto profili keni dalë me njerëz të tjerë: Me shumë gjasa jeni një njeri shumë ekstrovert e i shoqërueshëm. Këto lloj fotosh profili janë shpesh edhe tregues të një moshe të re.

Nëse fytyra juaj nuk duket: Nëse zgjidhni poza ku fytyra juaj është e fshehur apo nuk duket mirë, tregon që jeni natyrë e hapur ndaj gjërave të reja, jo tradicional dhe jo konformist. Mbështeteni kryesisht tek parimet tuaja.

Nëse fotoja juaj e profilit është e rrëmujshme: Shumë elementë, ngjyra, objekte në të njëjtën foto, që krijojnë përshtypjen e një rrëmuje, flasin për një njeri të relaksuar, që nuk merret me vogëlsira. Po kështu edhe për ato foto ku sfondi nuk është ‘perfekt’, por ka shkarravina, mure të rrënuar apo ndonjë detaj tjetër që njerëzve të tjerë nuk do t’u shpëtonte.

Nëse fotoja juaj ka aq shumë dritë, sa mezi duket fytyra: Jeni një njeri që dëshiron të pëlqehet, dhe i përshtatet të tjerëve, më shumë se vetes.

Nëse fotoja juaj është e errët, dhe fytyra juaj është shumë afër kamerës: Jeni një njeri i prirur ndaj fiksimeve dhe xhelozisë, si edhe bini shpejt pre e stresit dhe presionit. /Telegrafi/

Në trend Stil

Më shumë
A e dini pse ora e mësimit në shkollë zgjat 45 minuta?

A e dini pse ora e mësimit në shkollë zgjat 45 minuta?

Stil
Arsyeja e çuditshme pse duhet të vendosni letër alumini pas ruterit të internetit

Arsyeja e çuditshme pse duhet të vendosni letër alumini pas ruterit të internetit

Bëje vet
Transformimi i një banese të vogël: 46m² për pushime familjare

Transformimi i një banese të vogël: 46m² për pushime familjare

Këshilla dhe ide
Tri gjëra janë kryesore: A dini t’i kërkoni falje partnerit në mënyrë të drejtë

Tri gjëra janë kryesore: A dini t’i kërkoni falje partnerit në mënyrë të drejtë

Këshilla Lifestyle
Në banesën prej 23 metrash katrorë i kanë vendosur 4 hapësira: Zgjidhja gjeniale për hapësira të vogla!

Në banesën prej 23 metrash katrorë i kanë vendosur 4 hapësira: Zgjidhja gjeniale për hapësira të vogla!

Rregullimi i shtëpisë
Ja ku ndodhet shtëpia më e shtrenjtë në botë! Ka jetuar në të mbreti, e vjetër 190 vjet, kurse tani pronar është një ukrainas me ndikim

Ja ku ndodhet shtëpia më e shtrenjtë në botë! Ka jetuar në të mbreti, e vjetër 190 vjet, kurse tani pronar është një ukrainas me ndikim

Shtëpi të bukura
Kalo në kategori