LAJMI I FUNDIT:

Çfarë dihet deri më tani për atentatin ndaj kryeministrit sllovak

Çfarë dihet deri më tani për atentatin ndaj kryeministrit sllovak

Kryeministri sllovak, Robert Fico është qëlluar sot me armë zjarri pas mbledhjes së qeverisë teksa takonte mbështetësit.

Merret vesh se i pari i qeverisë sllovake është qëlluar teksa po takonte qytetarët para Shtëpisë së Kulturës në Handlova.


Publikohen pamjet e momentit të atentatit ndaj kryeministrit sllovak
Lexo po ashtu Publikohen pamjet e momentit të atentatit ndaj kryeministrit sllovak

Ai është dërguar në një institucion të nivelit të lartë shëndetësor pas trajtimit të marrë në spitalin e qytetit.

Çfarë dihet deri më tani:

Kryeministri sllovak, Robert Fico po i rrezikohet jeta pasi u qëllua pas një ngjarjeje politike në Handlova, ku po takohej me mbështetësit;

Një mesazh i postuar në rrjetet e tij sociale thoshte se ai u qëllua “shumë herë”;

Njeriu që kreu atentatin ndaj Robert Ficos dyshohet se është shkrimtari i famshëm sllovak
Lexo po ashtu Njeriu që kreu atentatin ndaj Robert Ficos dyshohet se është shkrimtari i famshëm sllovak

Politikani 59-vjeçar fillimisht u dërgua në një spital lokal përpara se të transportohej me aeroplan në një institucion të nivelit më të lartë në Banska Bystrica, rreth 63 milje larg;

Mediat sllovake thonë se i dyshuari është një shkrimtar;

Oficerët e mjekësisë ligjore me kostume të bardha dhe maska për fytyrë janë në vendin e sulmit;

Njeriu që kreu atentatin ndaj Robert Ficos dyshohet se është shkrimtari i famshëm sllovak
Lexo po ashtu Njeriu që kreu atentatin ndaj Robert Ficos dyshohet se është shkrimtari i famshëm sllovak

Presidentja në largim sllovake, Zuzana Caputova i ka quajtur të shtënat si “sulm ndaj demokracisë”;

Partitë kryesore opozitare të Sllovakisë, Sllovakia Progresive dhe Liria dhe Solidariteti, kanë anuluar një protestë antiqeveritare;

Qeveria sllovake pohoi se edhe gazetarët fajtorë për sulmin;

Flet për herë të parë i dyshuari që plagosi kryeministrin sllovak. Ai tregoi arsyet pse e qëlloi me armë zjarri Ficon. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Gjermania forcon të drejtat e të huajve pa nënshtetësi, shkak bëhet një djalë nga Kosova

Gjermania forcon të drejtat e të huajve pa nënshtetësi, shkak bëhet një djalë nga Kosova

Botë
Historia e

Historia e "semaforit me tri ngjyra" dhe a do të na duhet një ngjyrë e katërt, e re?

Botë
Kishte rreth 200 njerëz brenda – momenti i sulmit të qendrës tregtare në Kharkiv të Ukrainës, nga i cili mbetën disa të vdekur

Kishte rreth 200 njerëz brenda – momenti i sulmit të qendrës tregtare në Kharkiv të Ukrainës, nga i cili mbetën disa të vdekur

Botë
Zelensky: Na lejoni të godasim objektivat brenda Rusisë

Zelensky: Na lejoni të godasim objektivat brenda Rusisë

Botë
SHBA do të heqë

SHBA do të heqë "ngrirjen e shitjeve të armëve sulmuese" në Arabinë Saudite?

Botë
Një ‘rekord humbjesh ditore’ u mposht tri herë në dy javët e fundit teksa Rusia humbi gjysmë milioni trupa në Ukrainë - thotë Kievi

Një ‘rekord humbjesh ditore’ u mposht tri herë në dy javët e fundit teksa Rusia humbi gjysmë milioni trupa në Ukrainë - thotë Kievi

Botë
Kalo në kategori